• Post author:

█ Dziś Uroczystość Zesłania Ducha św., jest to Święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo majowe, a o godzinie 20.30 Apel maryjny. Dziś swoje urodziny obchodzi  Abp senior Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

█ Jutro w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

█ W najbliższy czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania w Kościele.

█ W piątek 24 maja swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Adam Kandziora. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w środę o godzinie 18.00.

█ W przyszłą sobotę 25 maja o godzinie 11.00 i 12.30 I Komunia św. dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1. Próba w czwartek o godzinie 19.00, a w piątek o godzinie 16.00 I Spowiedź św.

█ Również w sobotę 25 maja o godzinie 15.00 odbędzie się Koncert Pieśni Maryjnej w wykonaniu chórów. Szczegóły na plakacie.

█ W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to także ostatnia niedziela maja i tak jak co roku w Piekarskim Sanktuarium Śląskiej Gospodyni odbywa się tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn. Parafia nasza organizuje wyjazd na to doroczne wydarzenie. Wyjazd o godzinie 7.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w zakrystii, jest jeszcze wiele wolnych miejsc.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godzinie 17.30, w niedziele i święta o godzinie 15.15. W czasie nabożeństw módlmy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

█ Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: od Bazyliki ulicą Pszowską, następnie wchodzimy w ulicę Śląską, a potem w ulicę M. Konopnickiej, skręcamy w ulicę Traugutta i wracamy ul. Pszowską do Bazyliki. Prosimy o pomoc sąsiadów w budowaniu ołtarzy. Udekorujmy nasze domy i ulice na to ważne i piękne wydarzenie. Już dziś zapraszamy na procesję poczty sztandarowe i dzieci do sypania kwiatów. Po kwiaty do sypania, jak zawsze, można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”.

Okazja do Spowiedzi św.: codziennie od poniedziałku do soboty, przed porannymi mszami i popołudniu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna według stałego planu, czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 d0 11.00.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!