DRODZY PARAFIANIE I GOŚCIE!

PARAFIA – JAK KAŻDE GOSPODARSTWO DOMOWE CZY FIRMA – PODLEGA CIĄGŁYM WYDATKOM: STANDARDOWE KOSZTY UTRZYMANIA (NP. PRĄD, WODA, ŚCIEKI, WYWÓZ ODPADÓW – TAKŻE Z CMENTARZA, OGRZEWANIE ITD.), KOSZTY NIEPLANOWANYCH REMONTÓW I NAPRAW ORAZ INNE TRWAJĄCE JUŻ INWESTYCJE. PARAFIA JEST WŁAŚCICIELEM WIELU NIERUCHOMOŚCI (NP. KOŚCIOŁA, PROBOSTWA, SALEK GCI, DOMU PARAFIALNEGO, UBIKACJI, KALWARII PSZOWSKIEJ, CMENTARZA ITD.)

AKTUALNIE, M.IN.:

 • DOKAŃCZAMY INWESTYCJE ZWIĄZANE Z WYMAGANIAMI PPOŻ W BAZYLICE;
 • WYMIENILIŚMY PIECE W BAZYLICE (TEMPERATURA W KOŚCIELE OD GRUDNIA WYNOSIŁA STALE 16-17 STOPNI C);
 • USZCZELNILIŚMY DACH PIWNIC, KTÓRE WYCHODZĄ POZA MURY KOŚCIOŁA;
 • WKRÓTCE WYMIENIMY PIEC W SALKACH KATECHETYCZNYCH ZA PROBOSTWEM (GCI);
 • OCZYŚCILIŚMY TEREN ZA PROBOSTWEM;
 • PORZĄDKUJEMY KALWARIĘ PSZOWSKĄ;
 • TRWA REMONT BRAMY GŁÓWNEJ PRZY PLACU KOŚCIELNYM (ZWIEŃCZENIEM REMONTU BĘDĄ FIGURY ŚW. MICHAŁA I RAFAŁA ARCHANIOŁÓW – PRZYWRACAMY PIERWOTNY WYGLĄD BRAMY);
 • TRWA REMONT STACJI MAŁEJ DROGI KRZYŻOWEJ (WZDŁUŻ MURU PLACU KOŚCIELNEGO);
 • PRZYGOTOWUJEMY DOKUMENTACJĘ DO ZABIEGU OSUSZANIA KOŚCIOŁA. TA INWESTYCJA BĘDZIE NAJWIĘKSZĄ I NAJDROŻSZĄ ZE WSZYSTKICH (LICZONĄ W MILIONACH ZŁOTYCH), ALE KONIECZNĄ, NIEZBĘDNĄ I PILNĄ, MYŚLĄC O STANIE MURÓW KOŚCIOŁA I PRZYSZŁYM ICH ODMALOWANIU I TRWAŁOŚCI. AKTUALNIE CZEKAMY NA KOMPLET EKSPERTYZ I POZWOLEŃ. OSUSZANIE KOŚCIOŁA MOŻE TRWAĆ 2-5 LAT, BĘDZIE PROCESEM BARDZO WOLNYM (ZASTOSOWANE ŚRODKI MUSZĄ OKAZAĆ SIĘ SKUTECZNE, ABY PÓŹNIEJ NAŁOŻYĆ NOWE TYNKI I ODMALOWAĆ BAZYLIKĘ, ZAŚ FRESKI – OCZYŚCIĆ). TRZEBA SIĘ NASTAWIĆ NA FAKT, ŻE EFEKT BĘDZIE WIDOCZNY DOPIERO PO KILKU LATACH.

PARAFIA PROWADZI RÓWNIEŻ DZIEŁA CHARYTATYWNE, DOFINANSOWUJĄC OBIADY DZIECI I WSPIERAJĄC UBOGIE RODZINY ORAZ UCHODŹCÓW WOJENNYCH Z UKRAINY.

ŹRÓDŁEM DOCHODÓW W KASIE PARAFIALNEJ SĄ OFIARY SKŁADANE PRZY OKAZJI ZAMAWIANIA INTENCJI MSZALNEJ, INNYCH SAKRAMENTÓW, KOLEKTY (INWESTYCYJNA I NA POTRZEBY PARAFII) ORAZ TO, CO ZNAJDZIE SIĘ W SKARBONACH W KOŚCIELE. WPŁYWY TE SĄ NIEZBĘDNE DO NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA PARAFII, ABY JEJ NIE ZADŁUŻYĆ.

JEŚLI KTOŚ CHCIAŁBY DOBROWOLNIE WESPRZEĆ MATERIALNIE PARAFIĘ, MOŻE TO ZROBIĆ NA KILKA NIŻEJ PODANYCH SPOSOBÓW:

 1. ZŁOŻYĆ OFIARĘ GOTÓWKOWĄ W SKARBONIE Z TYŁU KOŚCIOŁA,
 2. ZŁOŻYĆ OFIARĘ W KANCELARII PARAFIALNEJ W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA (GOTÓWKĄ LUB KARTĄ PŁATNICZĄ),
 3. ZŁOŻYĆ OFIARĘ PRZELEWEM NA RACHUNEK PKO BP S.A.: 16 1020 2472 0000 6302 0124 7576
 4. ZŁOŻYĆ OFIARĘ PRZELEWEM NA RACHUNEK GETIN BANK : 48 1560 1094 0000 9340 0000 7195
 5. ZŁOŻYĆ OFIARĘ SZYBKIM PRZELEWEM ONLINE NA KONTO PARAFII (PŁATNOŚĆ REALIZOWANA PRZEZ CashBill S.A.), WYBIERAJĄC PONIŻSZĄ KWOTĘ (REALIZUJĄC WPŁATĘ, AKCEPTUJESZ REGULAMIN).

BÓG ZAPŁAĆ ZA ZROZUMIENIE I WSPARCIE.

KWOTĘ PRZELEWANĄ JAKO DAROWIZNA „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO” MOŻNA PRZY SKŁADANIU PIT ODLICZYĆ OD DOCHODU (NA PODSTAWIE POTWIERDZENIA PRZELEWU, BEZ ŻADNYCH DODATKOWYCH DOKUMENTÓW POZA PIT-O) DO WYSOKOŚCI 6% DOCHODU. ROZWIĄZANIE TO ZALECAMY ZWŁASZCZA OSOBOM, KTÓRE NA RZECZ PARAFII PRZEKAZUJĄ WIĘKSZE KWOTY (REGULARNIE LUB JEDNORAZOWO). WIĘCEJ NA TEMAT ODLICZENIA TUTAJ