Ruch Światło-Życie, popularnie zwany Oazą, jest propozycją odpowiedzialnego i świadomego życia w Kościele, w którym naszym Panem i Zbawicielem jest Jezus Chrystus, a wzorem do naśladowania Niepokalana Maryja.

Oaza to możliwość zadbania o swoją wiarę poprzez cotygodniowe spotkania w małej grupie, codzienne rozważanie Słowa Bożego podczas tzw. „Namiotu Spotkania”, częsta Eucharystia i wakacyjne rekolekcje. W oazie przechodzi się przez tzw. stopnie – kolejno Dzieci Bożych, Nowej Drogi i Nowego Życia.

Oaza to też spotkanie z drugim człowiekiem, wspólne wyjazdy, wycieczki, śpiewy, kiermasze i przyjacielskie relacje.

Wspólnota Ruchu Światło-Życie powstała w Pszowie w roku 1995. Jej moderatorami byli kolejno: ks. Tomasz Jaklewicz (założyciel), ks. Henryk Otremba, ks. Adam Pukocz, ks. Wojciech Kamczyk, ks. Michał Kuś, ks. Karol Pukocz, ks. Łukasz Dziura, ks. dr Marcin Niesporek, ks. Marcin Wylężek i ks. Krzysztof Kuszka, ks. Adrian Przewoźniak, ks. Mateusz Iwanecki.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, zapraszamy Cię w każdy piątek na godzinę 18.00 na Mszę do bazyliki, później przechodzimy do salek za probostwem. Spotkania kończymy o 21.00 Apelem jasnogórskim.

Dodaj komentarz