Czesław Tosta

Marek Korzonek

Michał Witek

Mirosław Kściuczyk

Łukasz Komor

Przemysław Juzek

Jerzy Maciejek

Paweł Kowol

Wojciech Michałek

Jan Kaintoch

Michał Kozdemba

Grzegorz Kowol

Mateusz Szymiczek

Zmarli szafarze

+ Andrzej Herok
Zmarł 30 października 2002 roku.

+ Tadeusz Iwanecki
Zmarł 22 czerwca 2013 roku

+ Ryszard Zapał
Zmarł 7 czerwca 2018 roku.

(fot. Foto-Łękawski; fot. Jan Kaintoch i ś.p. Andrzej Herok – archiwum prywatne)

Informacje ogólne dotyczące posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Św.

Nadzwyczajny szafarz Komunii świętej pełni posługę podczas Mszy świętej lub poza Mszą świętą. Posługa podczas Mszy świętej – nadzwyczajny szafarz pomaga w rozdawaniu Komunii św. zgromadzonym na liturgii wiernymDo zasadniczych obowiązków nadzwyczajnego szafarza Komunii św. należy również pomoc w zanoszeniu jej chorym i niepełnosprawnym. Instrumentum laboris na Synod Biskupów poświęcony Eucharystii zaznacza, że nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej zachęca się, by troszczyli się o osoby obłożnie chore i w podeszłym wieku, które nie mogą fizycznie uczestniczyć w liturgii eucharystycznej w kościele.

Obecnie w naszej parafii nadzyczajni szafarze służą swoją posługą ponad 30 chorym i starszym. W każdą niedzielę zanosząc im Komunię Świętą dają im możliwość pełnego świętowania niedzieli.

Wszystkie osoby chore, starsze oraz ich rodziny zainteresowane i chętne do skorzystania z tej posługi, prosimy o kontakt telefoniczny: 668 795 890 (Marek Korzonek), poprzez listę znajdującą się w zakrystii lub bezpośrednio z duszpasterzami naszej parafii.

Dodaj komentarz