• Post author:

Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W katedrze katowickiej odbywają się dzisiaj uroczystości związane z zakończeniem II Synod Archidiecezji Katowickiej, którego uchwały wyznaczą nam kierunki w duszpasterstwie przez najbliższe lata. Na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy Uroczysty Akt Oddania się Parafii Chrystusowi Królowi.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne, połączone z modlitwami do Chrystusa Króla. O godzinie 20.30 Apel Maryjny.

Od dzisiaj rozpoczynają się duszpasterskie odwiedziny rodzin, czyli tzw. Kolęda. Plan kolędy / cz. I / wywieszony jest w gablotce, znajduje się na stronie internetowej. Część II ukaże się za tydzień w nowym numerze „Pani Uśmiechniętej”. Kolęda w niedziele rozpoczyna się o godzinie 14.00, w sobotę od godziny 10.00,                           w tygodniu od 15.00. Prosimy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą , a na zakończenie odwieźć ich z powrotem. Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Powszechnym czas Adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na każdej mszy św. poświęcimy wieńce adwentowe, które prosimy przynieść do kościoła.

I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.

Od poniedziałku  5 grudnia w Kancelarii Parafialnej można składać ofiary za rezerwację miejsca w ławkach. W pierwszym tygodniu osoby, które chcą kontynuować swoją rezerwację, a w drugim tygodniu pozostałe osoby, w zależności od wolnych miejsc.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta będzie zebrana na zapłacenie rachunków za energię i gaz. Bóg zapłać!