• Post author:

Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, w czasie których ponowimy Akt Oddania się Chrystusowi Królowi.

Od 26 listopada członkowie naszego Zespołu charytatywnego, rozpoczynają dyżury, które będą miały miejsce co tydzień w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 9.45 oraz od 17.00 – 17.55 w salce GCI. Celem spotkań jest zebranie informacji o potrzebach i możliwościach udzielenia pomocy, tym osobom i rodzinom naszej parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. W dalszym ciągu są mile widziane osoby do tworzącego się Zespołu charytatywnego.

Już za tydzień rozpoczynamy w Kościele Powszechnym czas Adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Na zakończenie każdej mszy św. poświęcimy wieńce adwentowe. Młodzież naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać wykonane przez siebie wieńce i ozdoby adwentowe, a zebrane pieniądze będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.

Od środy, 5 grudnia, do Świąt Bożego Narodzenia w Kancelarii Parafialnej, w godzinach urzędowania, można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary, zaś od styczniu przyjmujemy nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc.

Od I Niedzieli Adwentu, czyli od 2 grudnia, w naszej parafii rozpoczynamy tradycyjną kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin. Za tydzień pragniemy odwiedzić rodziny zamieszkujące przy UL. MIARKI od ul. Łukasiewicza do nr 125 oraz przy UL. ŁUKASIEWICZA i UL. MIARKI od ul. Łukasiewicza do nr 29. Prosimy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie – o odwiezienie z powrotem. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na dalsze konieczne prace i remonty. Bóg zapłać!

Zgodnie z wieloletnią tradycją 4 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej Bazylice Msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów górniczych oraz członków ich rodzin. Po Mszy odbędzie spotkanie w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich osób, które zapiszą się na listę uczestników. Odpłatność wynosi 10 zł od uczestnika spotkania. Zapisy są przyjmowane w zakrystii po każdej Mszy św.

4 grudnia od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „Na Lamżowcu” odbędą się badania USG Doppler. Bliższe informacje na plakacie w gablotce i w przychodni.

Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Bóg zapłać!