• Post author:

█ Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących, zaś w naszej archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. W naszej parafii gościmy ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i zachęca do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

█ Zapraszamy w środę 20 listopada o godzinie 19.00 na spotkanie i konferencję pt.: „Czy katolik może chodzić do psychologa?”, którą wygłosi pani Agnieszka Huf, psycholog i dyrektor szkoły Nowej Ewangelizacji działającej przy Wspólnocie Jezusa Miłosiernego z Chwałowic. Spotkanie odbędzie się w Bazylice Narodzenia NMP w Pszowie.

█ W środę 20 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek kolejna w tym roku katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ W piątek 22 listopada o godzinie 19.15 w Bazylice Narodzenia NMP w Pszowie odbędzie się drugie spotkanie modlitewne „Wieczernik”. Jest to okazja do wspólnej modlitwy uwielbienia dla całego naszego dekanatu. Zapraszamy serdecznie wszystkie grupy i wspólnoty parafialne!

█ W przyszłą sobotę 23 listopada ministranci naszej parafii będą przeżywali święto swojego patrona św. Tarsycjusza. W czasie Eucharystii o godzinie 18.00 zostaną przyjęci nowi kandydaci do służby ołtarza oraz nowi ministranci. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w święcie naszej służby liturgicznej.

█ Przyszła niedziela, to ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji Ks. Abp Wiktor Skworc zaprasza do Katedry w Katowicach wszystkich diecezjan. Msza św. pod jego przewodnictwem zostanie odprawiona o godzinie 12.00.

█ Bierzmowanych w tym roku oraz kandydatów do Bierzmowania, harcerzy, oazę oraz chętną młodzież zapraszamy 30 listopada na zabawę andrzejkową w Domu Parafialnym. Zapisy do czwartku 28.listopada w zakrystii lub osobiście u Ks. Adriana

█ Jak co roku, w dniu 4 grudnia, we wspomnienie św. Barbary, o godzinie 9.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów oraz członków ich rodzin. Więcej informacji organizacyjnych w „Pani Uśmiechniętej”.

█ Za tydzień kolekta na archidiecezję z przeznaczeniem na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Bóg zapłać!