• Post author:

1. DZISIAJ
Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. W związku z zarządzeniem księdza Arcybiskupa młodzież zbiera przed bazyliką ofiary na organizację Światowych dni młodzieży w Polsce. Nieszpory niedzielne o 15.15. Apel Maryjny o 20.30;
2. W TYM TYGODNIU
Poniedziałek – wspomn. Elżbiety Węgierskiej, zak.
Wtorek – wspomn. bł. Karoliny Kózkówny, dz. męcz.
środa – wspomn. bł. Salomei, zak.
czwartek – wspomn. św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
piątek – wspomn. ofiarowania NMP. Jest to także III-ci miesiąca. Msza św. o 6.30 zostanie odprawiona z formularza o Bożym Miłosierdziu. Po Mszy św. nabożeństwo.
sobota – wspomn.św. Cecylii, dz. i męcz. To także patronalne święto muzyki kościelnej i chórów. Msza św. w intencji naszego parafialnego chóru „Cecylia” zostanie odprawiona o godz. 18.00.
3. MSZA SZKOLNA DLA DZIECI
Wszystkich uczniów Szkół Podstawowych zapraszamy na mszę szkolną w czwartek o godz. 16.30.
4. ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN
Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę. Początek o godz. 7.30. Tym razem pójdziemy do Centrum i na ulice w kierunku Kokoszyc.
Prosimy ich zgłaszać do czwartku włącznie w zakrystii.
5. SPOTKANIE GIMNAZJALISTÓW
Uczniów Gimnazjum zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
6. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce w GCI
Katecheza dla dorosłych – we wtorek o 19.00
Spotkanie modlitewne – w środę o godz. 19.00 w kaplicy sióstr boromeuszek.
Ruch Światło-Życie – w piątek o godz. 18.00
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
7. PRZYSZŁA NIEDZIELA
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Polecamy ją ofiarności parafian.
8. PLAN KOLĘDY
Od piątku 28 listopada rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Szczegółowy plan na okres adwentu podany jest tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby się z nim zapoznać. Jeżeli są jakiekolwiek błędy prosimy aby je zgłaszać.
9. OFIARA ZA ŁAWKI
W kancelarii można składać ofiarę za ławki na przyszły rok. Bardzo prosimy, aby to uczynić do końca roku kalendarzowego. Brak opłaty będzie jest jednoznaczny z rezygnacją miejsca w ławce.
10. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.15.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci – czwartek o 17.15.
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – po Mszy św. o 6.30 i od 17.30.
11. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH – niedziela, 16 listopada o godz. 15.00 w Domu Parafialnym
12. WSPOMNIENIE ŚWIĘTEJ BARBARY.
Zgodnie z tradycją w dniu 4 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej Bazylice msza święta w intencji wszystkich górników, emerytów i ich rodzin. Na tę okoliczność prosimy wszystkich górników i emerytów o przybycie w galowych mundurach górniczych na zbiórkę o godzinie 8.30 pod Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie. O godzinie 8.40 nastąpi przemarsz w asyście orkiestry dętej i pocztów sztandarowych do Pszowskiej Bazyliki. Po mszy świętej o godz. 10.20 odbędzie się spotkanie w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich górników i emerytów z rodzinami, którzy zapiszą się na listę uczestników. Odpłatność wynosi 10 zł od uczestnika spotkania. Zapisy będą przyjmowane w zakrystii po każdej mszy świętej od 23 listopada, aż do wyczerpania biletów.