• Post author:

Dzisiejsza niedziela to XXXII Niedziela Zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Różaniec za zmarłych zalecanych.

Dzisiaj także o godzinie 15.00 Dzień Skupienia dla narzeczonych. Początek w Domu Parafialnym.

Przed kościołem dzisiaj zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W poniedziałek o godzinie 6.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji  siostry Rut, Boromeuszki z okazji jej imienin i urodzin. Polecamy solenizantkę modlitwie parafian.

W środę 11 listopada Przypada Święto Niepodległości. O godzinie 10.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Porządek Uroczystości wydrukowany jest w naszej gazetce i na stronie internetowej.

W związku ze Świętem Narodowym Kancelaria Parafialna w środę jest nieczynna.

W  sobotę odwiedzimy naszych chorych i seniorów, tym razem Centrum, i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30.

Również w sobotę o godzinie 17.00 w Domu Parafialnym odbędzie się katecheza przed chrzcielna.

W przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać Dzień Muzyki liturgicznej. Nagodzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

Dziś kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!

 

 Ogłoszenia dodatkowe

Tradycyjnie jak w ubiegłbym roku za tydzień w niedzielę, młodzież naszej parafii będzie rozprowadzała książeczkę „Ewangelia na każdy dzień na 2016 rok”. Ofiara z tego celu będzie przeznaczona na dofinansowanie letnich rekolekcji dla młodzieży.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 4 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej Bazylice msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów oraz członków ich rodzin. Na tą okoliczność prosi się wszystkich górników i emerytów o przybycie w galowych mundurach górniczych na zbiórkę o godzinie 8.30 pod Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie. O godzinie 8.45 nastąpi przemarsz w asyście orkiestry dętej i poczty sztandarowej do Pszowskiej Bazyliki. Po mszy odbędzie się sesja zdjęciowa przed Bazyliką a następnie o godzinie 10.15 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbędą się występy artystyczne dzieci z pszowskich przedszkoli oraz koncert Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK Anna im. Wiktora Kamczyka. Przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich górników i emerytów z rodzinami, którzy zapiszą się na listę uczestników. Odpłatność wynosi 10 zł od uczestnika spotkania. Zapisy będą przyjmowane w zakrystii po każdej mszy od 15 listopada do wyczerpania biletów wstępu.

Wspólnota Dorosłych w Pszowie serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane ze swojej parafii oraz parafii sąsiednich na pierwsze spotkanie Wspólnoty Dorosłych, które odbędzie się w sobotę 14 listopada o godz. 19 w domu parafialnym, przy ul. Kasprowicza 9c (obok budynku OSP w Pszowie). Spotkania odbywać się będą w każdą drugą sobotę miesiąca do czerwca 2016 roku, zawsze w tym samym miejscu i o tej samej porze. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie internetowej parafii Narodzenia NMP Pszowie. Jeśli pragniesz głębiej poznać Chrystusa, nawiązać z Nim indywidualną relację, a także spotkać Go we wspólnocie to ta wspólnota jest właśnie dla Ciebie. Niezależnie od tego ile masz lat, jaki zawód wykonujesz i jakiego jesteś stanu. We wspólnocie uczniów Chrystusa jest miejsce dla każdego. To tylko 1 godzina i 15 minut w miesiącu. Zapraszamy w Jego imieniu!

18 listopada będzie przeprowadzana zbiórka elektrośmieci na potrzeby pomocy prześladowanym Chrześcijanom z ramienia firmy Green Office. Szczegóły zostaną jeszcze podane.

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI 11 LISTOPADA

9.30 – ZBIÓRKA ZAPROSZONYCH GOŚCI PRZED MIEJSKIM OŚRODKIEM KULTURY W PSZOWIE
9.50 – PRZEMARSZ WRAZ Z FUNDACJĄ MUZYCZNĄ ORKIESTRY KWK ANNA IM. WIKTORA KAMCZYKA DO BAZYLIKI PW. NNMP W PSZOWIE
10.00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY W BAZYLICE PW. NNMP W PSZOWIE Z UDZIAŁEM CHÓRU MIESZANEGO „CECILIANUM” – KRZYŻKOWICE ORAZ FUNDACJĄ MUZYCZNĄ ORKIESTRY KWK ANNA IM. WIKTORA KAMCZYKA
11.15 – PRZEMARSZ POD OBELISK UPAMIĘTNIAJĄCY PRZYŁĄCZENIE GÓRNEGO ŚLĄSKA DO MACIERZY POLSKIEJ
11.30 – UROCZYSTOŚCI PRZY OBELISKU, ZŁOŻENIE KWIATÓW