• Post author:

█ Dziś 32. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na różaniec za zmarłych.

█ Do wtorku włącznie o godzinie 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. odbędzie się we wtorek 8 listopada o godzinie 17.00 w salce GCI.

█ W piątek 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Msza święta dziękczynna za Ojczyznę w 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości, w intencji Członków Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych i ich rodzin oraz wszystkich poległych walczących o wolność Ojczyzny, zostanie odprawiona o godzinie 10.00.

█ Ze względu na Święto Niepodległości Kancelaria Parafialna w tym tygodniu, będzie czynna wyjątkowo tylko w czwartek 10 listopada po południu od 16.00 do 18.00.

█ Za tydzień w niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z racji tego, przed kościołem zostanie przeprowadzona prze Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi, zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zaś w naszej archidiecezji będzie przeżywana jako Dzień Muzyki Liturgicznej.

█ Parafia nasza organizuje w dniu 18 listopada wyjazd do Teatru Adama Mickiewicza  w Cieszynie na spektakl „Gość oczekiwany” na podstawie sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej. Wyjazd o godzinie 15.00, koszt (bilet + przejazd) 55 zł, zapisy w zakrystii. Jest jeszcze wiele wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie zelatorów Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 19 listopada po Mszy św. o godz.8 w salkach GCI.

█ Po doświadczeniu zeszłorocznym i zasięgnięciu opinii Duszpasterskiej Rady Parafialnej, postanowiliśmy jako duszpasterze, iż tegoroczna kolęda odbędzie się tak samo jak poprzednia, tzn. „hybrydowo”, odprawimy Msze św. „kolędowe” w podanych wcześniej terminach, a dla wszystkich chętnych, odwiedziny duszpasterskie w domach parafian odbędą się na osobiste zaproszenie. Kapłani po otrzymaniu pisemnych zaproszeń będą umawiać się telefonicznie na spotkanie w domu według dogodnego terminu. Formularz takiego zaproszenia wyłożony jest w tyle kościoła. Wychodząc można zabrać go ze sobą i jeśli jest taka wola, aby przyjąć kapłana w domu, wypełnić i wrzucić do skarbony w tyle kościoła, lub oddać w Kancelarii Parafialnej.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym do nabycia oprócz cotygodniowego numeru „Gościa Niedzielnego”, nasza parafialna gazetka, a także są do nabycia pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na przyszły rok, album o naszej kalwarii.

█ Dziś kolekta na renowację Krypty Katedry, a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!