• Post author:

Dziś XXXII  Niedziela Zwykła.

Dziś gościmy ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi do nas Słowo Boże i zachęci nas do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych.

Również dzisiaj w Domu Parafialnym o godzinie 15.00 rozpocznie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Jeszcze do 8 listopada można zyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiąc, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się  za zmarłych.

W tych dniach różaniec za zmarłych o godzinie 17.30.

W piątek 11 listopada przypada 98 rocznica Odzyskania Niepodległości. O godzinie 10.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych i ich rodzin oraz wszystkich poległych walczących o wolność Ojczyzny. Szczegółowy plan obchodów zamieszczamy w nowym numerze „Pani Uśmiechniętej”. W tym dniu nie obowiązuje post.

W sobotę 12 listopada odwiedzimy naszych chorych i seniorów tym razem Centrum, i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. wyśpiewamy radosne TE DEUM za owoce Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i w ten sposób oficjalnie zakończymy w parafiach ten wspaniały czas łaski.                           Przyszła niedziela będzie przeżywana w naszej archidiecezji również jako Dzień Muzyki Liturgicznej.

W kiosku parafialnym jest do nabycia „Gość Niedzielny”, nowy numer „Pani Uśmiechniętej.

W zakrystii są dostępne (w tym roku rozprowadzane przez Ministrantów), kartki na Boże Narodzenie. Duży wybór, ładnych wzorów. Można także nabyć lampiony roratnie.

Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry Chrystusa Króla. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna na dalsze remonty i inwestycje, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać! Proszę Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Marii o przeprowadzenie tej zbiórki.