• Post author:

█ Dziś 32. Niedziela Zwykła. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z racji tego, przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Jak w każdy czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna.

█ W piątek o godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa, na która zapraszamy młodzież naszej parafii, a zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci wraz z rodzicami złożą swoje deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu do przyjęcia tego sakramentu. Pół godziny wcześniej okazja do Spowiedzi św.

█ Pierwsza katecheza, w ramach grupy popularnie zwanej Pszowskim Ogniskiem Cudownie Ocalonych, prowadzonej przez ks. Jerzego Szymika, odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 19.00 w sali Towarzystwa Przyjaciół Pszowa przy Szkole Podst. nr 1. Tegoroczny cykl 7 spotkań będzie poświęcony encyklikom św. Jana Pawła II. Będziemy je czytać, rozważać, przez ich pryzmat rozumieć współczesność. Zaczynamy od pierwszej – „Odkupiciel człowieka”. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę: sobota 18 XI, g. 19.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice codziennie przed poranną Mszą św. oraz w ramach popołudniowego dyżuru od 16.00 do 17.00, jedynie w czwartek od 15.30 do 16.30.

█ Kancelaria Parafialna czynna według stałego dyżuru: czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00.

█ W naszej archidiecezji za tydzień Dzień Muzyki Liturgicznej, a także Światowy Dzień Ubogich.

█ Wyjazd do Teatru Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl „Gość oczekiwany” na podstawie sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej w piątek, 17 listopada, o godzinie 15.00.

█ Wychodząc dzisiaj z kościoła zabierzmy ze sobą List jaki my duszpasterze wystosowaliśmy do wszystkich parafian, a jest on związany z tegoroczną kolędą. Proszę go przyjąć jako naszą propozycję i zaproszenie do współpracy. List dostępny jest także na naszej stronie internetowej i w gablotce.

█ Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, a także płyty DVD z nagraniem koncertu „ORATORIUM PSZOWSKIEGO”. Sam koncert to niezwykłe wydarzenie w historii naszego sanktuarium i warto na pamiątkę mieć w swoich zbiorach tą płytę. Może ona stanowić także wspaniały prezent, i doskonałą promocję naszego sanktuarium.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!