• Post author:

Dziś XXXI  Niedziela Zwykła.

Dziś gościmy O. Franciszkanina, opiekuna wspólnot III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, który wygłosi do nas Słowo Boże i zachęci nas do włączenia się w to dzieło.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a potem spotkanie w salce GCI dla członków III Zakonu Franciszkańskiego, zainteresowanych i kandydatów. Na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.       Odwiedzanie grobów naszych bliskich nie zwalnia od obecności na Mszy św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakup opału. Na godzinę 15.15 zaprasza na Nabożeństwo za zmarłych, a potem procesja na cmentarz. Prosimy przynieść znicz, który zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich.                                           O godz. 19:00 młodzież naszej parafii z Ruchu Światło-Życie, zaprasza na modlitwę różańcową, która będzie miała miejsce na pszowskim cmentarzu. Zachęcamy do włączenie się w modlitwę.

Można zyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiące:

– od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu

– w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się  za zmarłych.

Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, zalecki za zmarłych można składać w kancelarii, w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. Młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu.

Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1 do 8 listopada o godzinie 17.30.

W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny.  Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00. O godzinie 16.30 zgromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie odprawimy modlitwy za spoczywających tam zmarłych. W związku z Dniem Zadusznych kancelaria będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa. Spowiedź dla dzieci w I czwartek od godziny 15.30.

W I piątek miesiąca dzieci wczesnokomunijne mają swoją comiesięczna Mszę św. o godzinie 16.30, pół godziny wcześniej okazja do Spowiedzi św. Młodzież, a szczególnie bierzmowańców zapraszamy do Sakramentu Pokuty w I piątek już od godziny 17.30, a o godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa.

W piątek 4listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. Jest to patronalne święto naszych sióstr.   Msza św. w intencji wspólnoty Sióstr Boromeuszek zostanie odprawiona o godzinie 6.30.

W I sobotę odwiedzimy naszych chorych i seniorów tym razem Stara Maszyna, Doły i Osiedle. Za tydzień w sobotę, 12 listopada Centrum, i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych Urząd Miasta informuje o parkowaniu przy cmentarzach. Pełna informacja znajduje się w nowym numerze „Pani Uśmiechniętej”.

W zakrystii są już dostępne (rozprowadzane w tym roku przez ministrantów), kartki na Boże Narodzenie. Duży wybór pięknych wzorów. Od przyszłej niedzieli dostępne będą także lampiony roratnie.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi Słowo Boże i zachęci nas do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego.

Również w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 rozpocznie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

W kiosku parafialnym jest do nabycia „Gość Niedzielny”, nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, a w nim plan tegorocznej Kolędy, Odwiedzin Duszpasterskich, które rozpoczniemy już w niedzielę 20 listopada.

Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień na renowacje katowickiej katedry Chrystusa Króla. Bóg zapłać!