• Post author:

█ Dziś 31 Niedziela Zwykła. Gościmy dzisiaj ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi do nas Słowo Boże i zachęca do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego. O godzinie 15.15 odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe.

█ W poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nawiedzanie grobów naszych bliskich nie zwalnia od obecności na Mszy św. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych, a potem procesja na cmentarz. Prosimy przynieść znicze, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich. O godzinie 19.00 na cmentarzu młodzież poprowadzi różaniec za zmarłych. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele parafialne, a zwłaszcza na zapłacenie rachunków za prąd i gaz.

█ Wtorek 2 listopada, to Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 8.00, oraz 18.00. O godzinie  9.00 zgromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie odprawimy modlitwy za spoczywających tam zmarłych.

█ Z racji przypadających dni szczególnej modlitwy za zmarłych, można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu, oraz przez cały miesiąc listopad, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych.

█ Zachęcamy do modlitwy za zmarłych; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. Młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1- 8 listopada o godzinie 17.30.

█ Pamiętajmy, że cmentarz jest miejscem świętym. Zachowajmy powagę tego miejsca i ogólne zasady kultury. Zachowajmy porządek i nie zaśmiecajmy naszego cmentarza.

█ Jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach Powiatu Wodzisławskiego młodzież przeprowadza zbiórkę charytatywną na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

█ 1 listopada będzie zmiana organizacji ruchu i możliwości parkowania.

Parkingi: przy rynku, na ul. Boh. Westerplatte od budynku nr 11 do kwiaciarni „Margaretka”, na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 i 4 oraz placu OSP w Pszowie (PROSIMY NIE ZASTAWIAĆ WYJAZDU WOZÓW BOJOWYCH Z GARAŻY).

Inne zmiany:
– ul. Niepodległości – ruch jednokierunkowy i zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Bohaterów Westerplatte do ul. Ignacego Paderewskiego,
– ul. Polskiej Organizacji Wojskowej – ruch jednokierunkowy od ul. Bohaterów Westerplatte do ul. Pawła Skwary,
– ul. Dolna – ruch jednokierunkowy od ul. Stefana Okrzei do ul. Krzyżowej.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W czwartek Msza św. szkolna o godzinie 16.30. Od 15.30 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci.

█ W czwartek 4 listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. To patronalne święto naszych sióstr. Msza św. w intencji Sióstr Boromeuszek tutejszej wspólnoty zostanie odprawiona o godzinie 6.30. W tym dniu przypadają także kolejne urodziny ks. wikarego Adriana Przwoźniaka. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Polecamy go modlitwie parafian.

Odwiedziny chorych i seniorów odbędą się w sobotę 6 listopada w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii do czwartku.

█ Zapraszamy wszystkich zelatorów Żywego Różańca na spotkanie w sobotę 6 listopada po mszy o godzinie 8.00 i nabożeństwie, do salki GCI za probostwem.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00.

█ W nawiązaniu do listu, nas kapłanów Bazyliki, odnośnie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich czyli kolędy, prosimy, aby zaproszenia z adresem i numerem telefonów wrzucać do skarbony w tyle kościoła lub złożyć w Kancelarii Parafialnej. W zależności od ilości tych zaproszeń, będziemy indywidualnie umawiać się na spotkanie w rodzinach. Terminy Mszy św. „kolędowych” dla poszczególnych bloków, ulic czy dzielnic naszej parafii, zostaną podane w Adwencie.

█ Wyrażamy radość i wdzięczność księżom Adrianowi i Jakubowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia rekolekcji szkolnych dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie i za przygotowanie pięknego „Balu Wszystkich Świętych” dla dzieci, jaki odbył się w miniony czwartek. Dziękujemy.

█ Parafia nasza organizuje w dniu 19 listopada wyjazd do Teatru Adama Mickiewicza  w Cieszynie na spektakl „Gość oczekiwany” na podstawie sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej. Wyjazd o godzinie 15.00, koszt /bilet + przejazd/  50 zł, zapisy w zakrystii.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, z za tydzień na remont Krypty Katedry. Bóg zapłać!