• Post author:

█ Dziś o godzinie 15.15 różaniec za zmarłych zalecanych.

█ Zachęcamy do modlitwy za zmarłych; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. Różaniec w intencji zmarłych codziennie o godzinie 17.30 do soboty 9 listopada/ za wyjątkiem piątku – rozpoczęcie wizytacji /

█ W poniedziałek 4 listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, to Patronalne Święto naszych sióstr. W tym dniu przypadają kolejne urodziny ks. wikarego Adriana Przwoźniaka. Polecamy go modlitwie parafian.

█ W piątek 8 listopada rozpoczyna się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna,  

którą przeprowadzi Bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy naszej archidiecezji. Spotkania obejmują wizytę w domu osoby starszej i chorej, nawiedzenie domu zakonnego sióstr, wizyta w szkole i spotkanie z nauczycielami, wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00, na którą zapraszamy członków grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii, seniorów i wszystkich chętnych, którzy pragną się spotkać z księdzem biskupem. O godzinie 16.50 rozpocznie się Obrzęd powitania, na który zapraszamy wszystkich parafian. O godzinie 17.00 uroczysta Msza św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania. W związku z tym Msza św. parafialna w intencji + Jerzego Glenc, zostanie odprawiona w czwartek 7 listopada o godzinie 18.00.

Po Mszy św., na probostwie spotkanie Księdza Biskupa z Parafialną Radą Duszpasterską, katechetami i nadzwyczajnymi szafarzami Eucharystii. W niedzielę 10 listopada Ksiądz Biskup w czasie Mszy św. dopołudniowych skieruje do nas Słowo Boże, spotka się z ministrantami, Dziećmi Maryi i Młodzieżą Oazową, odprawi sumę, a po Mszy św. o godzinie 12.00 udzieli błogosławieństwa małym dzieciom i ich rodzicom. Potem nastąpi zakończenie wizytacji.

█ W związku z wizytacją w piątek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

█ Ważne informacje w związku z Bierzmowaniem:

wtorek 5 listopada o godzinie 19.00 w Bazylice katecheza dla rodziców kandydatów do bierzmowania i modlitwa w intencji rodzin kandydatów

–  czwartek 7 listopada w Bazylice próba dla kandydatów do bierzmowania, świadków i okazja do Spowiedzi św.

piątek 8 listopada w Bazylice o godzinie 16.30 modlitwa bierzmowańców do Ducha Św. przed rozpoczęciem Eucharystii, w czasie której przyjmą Sakrament Bierzmowania;  16.50 powitanie Ks. Biskupa Adama i Uroczysta Msza św.

 

Odwiedziny chorych i seniorów odbędą się w sobotę 9 listopada w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii.

Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła, która w naszej parafii trwa już od 25 lat pragnie zaprosić rodziny naszej parafii do wspólnej formacji w oparciu o Boże Słowo i Modlitwę w kręgu małżonków i dzieci. To zaproszenie kierowane jest do każdej rodziny tworzącej sakramentalny związek małżeński. Spotkanie organizacyjne dla chętnych rodzin odbędzie się we wtorek 12 listopada o 19.00 w salkach GCI. Zapraszamy

█ Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zostanie przeprowadzona Zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi proszone są o pomoc. Bóg zapłać!