• Post author:

Dzisiaj XXX  Niedziela Zwykła.

O godzinie  20.30 Apel Maryjny.

W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.

W czwartek 29 października o godzinie 18.00 zostanie odprawiona msza św.  za zmarłych w tym miesiącu.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nabożeństwo za zmarłych będzie sprawowane o godzinie 15.15, a potem procesja na nowy cmentarz. Prosimy przynieść znicz, który zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich. Serdecznie zapraszamy.

W tym dniu można zyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiące:
– od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu
– w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych.

Przypominamy, że cmentarz jest miejscem świętym, dlatego  prosimy o godne zachowanie i  porządek. Śmieci składamy w wyznaczonych miejscach. Prosimy nie stawiać zniczy przy krzyżu na cmentarzu za ogrodzeniem.

W dzisiejszym dodatku do naszej gazetki i na stronie internetowej parafii możemy znaleźć Regulamin Cmentarza, który wchodzi w życie z dniem 1 listopada. Prosimy się z nim zapoznać i przestrzegać.

Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, dlatego zachęcamy do składania zalecek za zmarłych w kancelarii, w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. W dzień Wszystkich Świętych młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu. Od 1 do 8 listopada odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych o godzinie 17.15.

Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest  na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na zapłacenie energii. Za tydzień, w Uroczystość Wszystkich Świętych kolekta będzie zebrana na renowację katowickiej Katedry.Bóg zapłać!