• Post author:

█ Dziś obchodzimy 30. Niedzielę Zwykłą. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe. Dziś gościmy wśród nas budowniczego kościoła w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku, który wygłosi Słowo Boże i poprosi nas o dar materialny na ten szczytny cel. Nasza parafia jest parafią patronacką dla budującej się tam świątyni.

█ W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nawiedzanie grobów naszych bliskich nie zwalnia od obecności na Mszy św. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych w kościele, a potem procesja na cmentarz. Prosimy przynieść znicze, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich. O godzinie 19.00 na cmentarzu młodzież poprowadzi czuwanie za zmarłych. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele parafialne, a zwłaszcza na zapłacenie rachunków za prąd i gaz.

█ W czwartek, 2 listopada, przypada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 8.00, 16.30 oraz 18.00. O godzinie 9.00 zgromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie odprawimy modlitwy za spoczywających tam zmarłych. W czwartek z racji Dnia Zadusznego Kancelaria Parafialna będzie nieczynna, w piątek czynna według wyznaczonych godzin, czyli do południa (9.00-11.00).

█ Z racji przypadających dni szczególnej modlitwy za zmarłych, można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu, oraz przez cały miesiąc listopad, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych.

█ Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1-8 listopada o godzinie 17.30. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub do skarbony wystawionej przed zakrystią. Młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu.

█ Ponieważ nadchodzące dni, to czas intensywnych porządków na grobach naszych bliskich, kolejny raz prosimy o zachowanie regulaminu cmentarza i ogólnie przyjętych zasad kultury. Cmentarz jest miejscem świętym. Prosimy także o oszczędne gospodarowanie odpadami, między innymi zniczami, które mogą być użyte wielokrotnie, wymieniając tylko wkłady. Rozwiązałoby to znacznie problem ogromnych rachunków jakie płaci parafia za wywóz śmieci i odpadów.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Odwiedziny chorych i seniorów odbędą się z tej racji w sobotę 4. listopada w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii do czwartku.

█ W sobotę, 4 listopada, przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. To patronalne święto naszych sióstr. Msza św. w intencji Sióstr Boromeuszek tutejszej wspólnoty zostanie odprawiona o godzinie 6.30.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę po południu od 16.00 do 17.00, i przez cały tydzień przed poranną Mszą św. (oprócz Uroczystości Wszystkich Świętych).

█ Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na bal wszystkich świętych w domu parafialnym w czwartek, 9 listopada, po Mszy świętej szkolnej. Dzieci wraz z rodzicami mogą przebrać się za postacie świętych. Wstęp bezpłatny, jeśli to możliwe prosimy o przyniesienie czegoś słodkiego na stół. W zakrystii odbywają się zapisy.

█ Jak co roku, w Dniu Wszystkich Świętych, na cmentarzach Powiatu Wodzisławskiego młodzież przeprowadza zbiórkę charytatywną na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

█ Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!