• Post author:

Dzisiaj 30. Niedziela Zwykła. Już po raz dziesiąty obchodzimy „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”, który przeżywamy pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

Dzisiaj nasz Ksiądz wikary, Konrad Hołyś, tegoroczny neoprezbiter, przeprowadza akcję powołaniową i udziela błogosławieństwa prymicyjnego.

W środę, która poprzedza Uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 17.00 na górnej Sali w Domu Parafialnym rozpocznie się „Wieczór ze Świętymi”. Program spotkania na plakacie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To także I czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o nowych powołaniach do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nawiedzanie grobów naszych bliskich nie zwalnia od obecności na Mszy św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakup opału. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych, a potem procesja na cmentarz. Prosimy przynieść znicze, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich.

W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. To także I piątek nowego miesiąca. Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 8.00 / czyli ok. 9.00 / zgromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie odprawimy modlitwy za spoczywających tam zmarłych.

W związku z tym, że I piątek to zarazem Dzień Zaduszny, Msza św. młodzieżowa zostanie odprawiona za tydzień w piątek, 9 listopada, o godzinie 19.00.

Można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące:
– od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu;
– w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych.

Zachęcamy do modlitwy za zmarłych; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. Młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu.

Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1 do 8 listopada o godzinie 17.30.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym / czwartek i piątek / kancelaria będzie nieczynna.

Jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach Powiatu Wodzisławskiego młodzież przeprowadzi zbiórkę charytatywną na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

Burmistrz Miasta Pszów uprzejmie zawiadamia, że w dniu 1 listopada będzie zmiana organizacji ruchu i możliwości parkowania. Szczegółowe informacje w gablotce.

W sobotę 3 listopada przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę, 4 listopada, swoje kolejne urodziny obchodzi nasz Ks. wikary Adrian Przewoźniak. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 10.30. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej wszystkich parafian. W tym dniu przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. Jest to patronalne święto naszych sióstr. Msza św. w intencji wspólnoty Sióstr Boromeuszek tutejszej wspólnoty zostanie odprawiona o godzinie 7.00. Również w tą niedzielę o godzinie 15.00 rozpocznie się ostatni w tym roku Dzień Skupienia dla narzeczonych. Początek na dużej Sali w Domu Parafialnym obok straży.

Odwiedziny chorych i seniorów odbędą się w sobotę, 17 listopada, w godzinach porannych.

Rozpoczął się intensywny czas porządków na cmentarzu w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Prosimy uporządkować groby najbliższych, zachowując regulamin cmentarza i ogólnie przyjęte zasady kultury. Nie zaśmiecajmy cmentarza podrzucając odpady w miejsca niedozwolone.

W naszym kiosku parafialnym i w zakrystii, wzorem lat ubiegłych, można nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na rok 2019. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.

Za tydzień kolekta na renowację Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Bóg zapłać!