• Post author:

█ Dziś o godzinie 15.15 Nabożeństwo różańcowe, a o godzinie 20.30 Apel maryjny. Dziś gościmy księdza Pawła Czyrnika, który wygłosi do nas Słowo Boże i przygotuje nas przez to do wizytacji kanonicznej, która odbędzie się w dniu 8 i 10 listopada. Już dziś zapraszamy na spotkania z Biskupem Adamem Wodarczykiem, który przeprowadzi wizytację, wygłosi Pasterskie Słowo i razem z nami będzie się modlił. Ramowy plan wizytacji drukujemy  w „Pani Uśmiechniętej”

█ Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w ostatnim już tygodniu października. Duszpasterze dziękują i wyrażają szczerą radość i wdzięczność za zaangażowanie różnych grup w przygotowaniu i prowadzeniu nabożeństw różańcowych w tym tak pięknym miesiącu

█ W czwartek, który poprzedza Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Bal Wszystkich Świętych. Bal rozpoczniemy Mszą świętą szkolną o 16:30, następnie przejdziemy w orszaku do Domu Parafialnego na dalszą zabawę. Zachęcamy wszystkich dzieci i dorosłych do przebrania się za swoich ulubionych świętych!

█ Również w czwartek po Mszy porannej o godzinie 8, w salkach za probostwem, odbędzie się spotkanie zelatorów Żywego Różańca.

 █ W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nawiedzanie grobów naszych bliskich nie zwalnia od obecności na Mszy św. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych, a potem procesja na cmentarz. Prosimy przynieść znicze, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele parafialne, a zwłaszcza na zapłacenie rachunków za prąd i gaz. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ten dzień, to także I piątek nowego miesiąca.

█ Tegoroczne telewizyjne orędzie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wygłoszone zostanie przez naszego ks. arcybiskupa Wiktora Skworca. Emisja w czwartek 31 października o godz. 20:00 na antenie TVP1.

█ W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny.  Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 8.00, oraz 18.00. O godzinie  9.00 zgromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie odprawimy modlitwy za spoczywających tam zmarłych. W tym dniu przypada także I sobota miesiąca.

█  Z racji przypadających dni szczególnej modlitwy za zmarłych, można zyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiące: – od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu – w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się  za zmarłych.

█  Zachęcamy do modlitwy za zmarłych; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. Młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu.

Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1- 8 listopada o godzinie 17.30.

█ W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych / piątek / kancelaria parafialna będzie nieczynna.

█  Jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach Powiatu Wodzisławskiego młodzież przeprowadzi zbiórkę charytatywną na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

█ Burmistrz Miasta Pszów uprzejmie zawiadamia, że w dniu 1 listopada będzie zmiana organizacji ruchu i możliwości parkowania. Szczegółowe informacje  w gablotce.

Odwiedziny chorych i seniorów odbędą się w sobotę 9 listopada w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii.

█ Rozpoczął się intensywny czas porządków na cmentarzu w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Prosimy uporządkować groby najbliższych zachowując regulamin cmentarza i ogólnie przyjęte zasady kultury. Nie zaśmiecajmy cmentarza podrzucając odpady w miejsca niedozwolone. Przypominamy o segregacji śmieci.

█ W poniedziałek 4 listopada przypadają kolejne urodziny ks. wikarego Adriana Przwoźniaka. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 3 listopada o godzinie 10.30. Polecamy go modlitwie parafian.

Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła, która w naszej parafii trwa już od 25 lat pragnie zaprosić rodziny naszej parafii do wspólnej formacji w oparciu o Boże Słowo i Modlitwę w kręgu małżonków i dzieci. To zaproszenie kierowane jest do każdej rodziny tworzącej sakramentalny związek małżeński. Po Mszach Świętych będzie można otrzymać osobiste zaproszenie do wspólnoty. Spotkanie organizacyjne dla chętnych rodzin odbędzie się we wtorek 12 listopada o 19.00 w salkach GCI. Zapraszamy

█ W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł do którego dołączono film DVD pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”.

█ Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na renowację Katowickiej Katedry Chrystusa Króla. Bóg zapłać!