• Post author:

█ Dziś 30 Niedziela Zwykła i zarazem Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy go przeżywać pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. O godzinie 15.15 odprawimy nabożeństwo różańcowe.

█ Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W tym tygodniu niech nam towarzyszy intencja całego dzieła misyjnego Kościoła.

█ Zapraszamy w czwartek na Mszę św. szkolną o godzinie 16.30.

█ Zapraszamy do modlitwy za młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, która w tym tygodniu będzie przeżywać swoje rekolekcje szkolne. Prośmy o duchowe wsparcie dla prowadzących.

█ Za tydzień, jak co roku, będziemy gościć ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi do nas Słowo Boże i zachęci do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego.

█ Rozpoczął się intensywny czas porządków na cmentarzu. Porządkując groby naszych najbliższych zachowajmy regulamin cmentarza i ogólnie przyjęte zasady kultury. Nie zaśmiecajmy cmentarza podrzucając odpady w miejsca niedozwolone. Wykażmy się dobrą wolę i cierpliwością. Parafianie skarżą się na powtarzające się kradzieże kwiatów, stroików czy zniczy. Pamiętajmy, że cmentarz jest miejscem świętym, tak jak każda świątynia, więc takie czyny są także świętokradztwem. Niestety upilnowanie cmentarza, który jest terenem ogólnie dostępnym, graniczy z niemożliwością. Zwróćmy jednak uwagę będąc na cmentarzu czy nie dzieje się tam coś złego, zaś nasze zachowanie niech będzie godne tego miejsca. Przypominamy również, że należy uzyskać konieczną zgodę administratora czyli parafii, na wszelkie prace prowadzone na cmentarzu. Przypominamy o opłatach związanych z cmentarzem.

█ Prosimy także wszystkich opiekunów kaplic na Pszowskiej Kalwarii, aby w miarę możliwości uporządkować teren wokół kaplic i alejek, a także zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą.

█ W związku ze zbliżająca się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zalecki za zmarłych można składać do skarbony wystawionej przed zakrystią.

█ Wychodząc dzisiaj z Bazyliki zabierzmy ze sobą list /znajduje się na półce w tyle kościoła/  jaki napisaliśmy do Was, my pszowscy duszpasterze. List podejmuje temat odwiedzin duszpasterskich czyli kolędy. Prosimy go życzliwie i ze zrozumieniem przyjąć. Do tego tematu będziemy wracać w kolejnych ogłoszeniach.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00.

█ Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy do uczestnictwa w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w Domu Parafialnym po Mszy św. szkolnej w czwartek 28.10 br. Z racji potrzeb organizacyjnych do poniedziałku 25.10 odbywać się będą zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Adriana.

█ Parafia nasza organizuje w dniu 19 listopada wyjazd do Teatru Adama Mickiewicza  w Cieszynie na spektakl „Gość oczekiwany” na podstawie sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej. Wyjazd o godzinie 15.00, koszt /bilet + przejazd/ 50 zł, zapisy w zakrystii.

█ Dziś kolekta na potrzeby misji, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!