• Post author:

█ Dziś 30. Niedziela Zwykła, przeżywana jako NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w modlitwie różańcowej. O godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.

█ W czwartek Msza św. szkolna o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do licznego udziału.

█ Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

█ W związku ze zbliżająca się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, zalecki za zmarłych można składać do skarbony wystawionej przed zakrystią.

█ Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy do uczestnictwa w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w Domu Parafialnym po Mszy św. szkolnej w czwartek 03.11. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisanie dzieci na liście w zakrystii do niedzieli, 30.10.

█ Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza na weekendowe rekolekcje Nowe Życie. To rekolekcje, które zmieniły życie wielu osób. Skierowane są dla osób pełnoletnich. Odbędą się w Domu Parafialnym, a rozpoczną się w piątek, 4 listopada, o godzinie 18.00 i zakończą w niedzielę, 6 listopada, około godziny 15.00. Zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku Wspólnoty Matki Miłosiernego.

█ Już w najbliższym czasie rozpocznie się intensywny czas porządków na cmentarzu w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Prosimy uporządkować groby najbliższych, zachowując regulamin cmentarza i ogólnie przyjęte zasady kultury. Przypominamy o opłatach związanych z cmentarzem. W związku z wszechobecnym dzisiaj kryzysem i wezwaniami do oszczędzania, również parafia – jako administrator cmentarza – prosi o oszczędne gospodarowanie odpadami, między innymi zniczami, które przecież można wykorzystać wielokrotnie, wymieniając tylko wkłady. Warto ten problem przemyśleć, zanim znów pochłonie nas wir zakupów i przystrajania nagrobków.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny”, parafialna gazetka, a także pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na 2023 rok, album o naszej kalwarii i świece jubileuszowe. Młodzież naszej parafii rozprowadza dzisiaj „Ewangelię 2023”. Dochód z tej sprzedaży jest przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.

█ Dziś kolekta na misje, a za tydzień na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!