• Post author:

Dziś  XXX  Niedziela Zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy Nabożeństwo różańcowe, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.                           

W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nawiedzanie grobów naszych bliskich nie zwalnia od obecności na Mszy św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakup opału. Na godzinę 15.15 zaprasza na Nabożeństwo za zmarłych, a potem procesja na cmentarz. Prosimy przynieść znicz, który zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby bliskich. O godz. 19:00 młodzież naszej parafii z Ruchu Światło-Życie, zaprasza na modlitwę różańcową, która będzie miała miejsce na pszowskim cmentarzu. Zachęcamy do włączenie się w modlitwę.

W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny.  Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 8.00, 16.30  i 18.00. Po Mszy św. o godzinie 8.00 / czyli ok. 9.00 / zgromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie odprawimy modlitwy za spoczywających tam zmarłych.    

Można zyskać odpust zupełny  za dusze w czyśćcu cierpiące:

– od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, przez nabożne nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu

– w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się  za zmarłych.

Zachęcamy do modlitwy za zmarłych; zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, do skarbony wystawionej przed zakrystią. Młodzież będzie przyjmować zalecki także na cmentarzu.                       

Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy codziennie od 1 do 8 listopada o godzinie 17.30.

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym kancelaria będzie nieczynna.

Jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach Powiatu Wodzisławskiego młodzież przeprowadzi zbiórkę charytatywną na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Spowiedź dla dzieci w I czwartek od godziny 15.30.

W I piątek na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie bierzmowańców wraz z rodzicami na Mszę św. młodzieżową. Po Mszy św. spotkanie w kościele dla rodziców i kandydatów. Okazja do Sakramentu Pokuty w I piątek już od godziny 17.30,                                            

W sobotę 4 listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. Jest to patronalne święto naszych sióstr. Msza św. w intencji wspólnoty Sióstr Boromeuszek zostanie odprawiona o godzinie 6.30. Również o godzinie 6.30 Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca.

W I sobotę odwiedzimy wszystkich naszych chorych i seniorów, a więc: Stara Maszyna, Doły i Osiedle, Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30.

W  przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie w Domu parafialnym.

Rozpoczął się intensywny czas porządków na cmentarzu. Prosimy uporządkować groby najbliższych zachowując regulamin cmentarza i ogólnie przyjęte zasady kultury. Nie zaśmiecajmy cmentarza podrzucając odpady w miejsca niedozwolone. Firma obsługująca nasz cmentarz nie zawsze nadąża z opróżnianiem kontenera. Nie jest więc to wina naszych służb cmentarnych. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Bóg zapłać za zrozumienie.

Burmistrz Miasta Pszów informuje o zmianie organizacji ruchu i parkowaniu wokół naszych cmentarzy w związku z dniem 1 listopada. Szczegóły w gablotce parafialnej.

W dniu 7 listopada od godziny 14.00 w przychodni „NA LAMŻOWCU” przy ul. Ks. Pawła Skwary odbędą się badania USG. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a za tydzień na renowację katowickiej katedry. Bóg zapłać!