• Post author:

█ Dziś 28. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.  W dzisiejszą niedzielę przeprowadzane jest w naszych parafiach jesienne liczenie wiernych.

█ Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Odprawiane są w tygodniu o godzinie 7.30 (prowadzą poszczególne Róże Różańcowe) i o godzinie 17.15 (prowadzą wspólnoty parafialne), a w niedzielę o godzinie 15.15.

█ W środę swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Waldemar Wróbel. Msza św. w jego intencji o godzinie 18.00. Zapraszamy.

█ W czwartek, 13 października, przypada kolejny Dzień fatimski. Różaniec fatimski odprawimy w ramach nabożeństwa różańcowego o godzinie 17.15. Zaś o godzinie 18.00 dokonamy poświęcenia odnowionego krzyża przy ulicy Paderewskiego i odmówimy różaniec. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i sąsiadów.

█ Chcemy we wspólnocie Żywego Różańca uczcić razem Rok Jubileuszowy w naszej parafii. W sobotę, 15 października, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, a po niej na agapę (spotkanie przy stole) w Domu parafialnym za strażą. Ze względów organizacyjnych prosimy chętnych o zapisy w zakrystii.

█ W przyszłą niedzielę, 16 października, przypada XXII Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Blask Prawdy”. W tym dniu odbędzie się zbiórka przed kościołami na Fundusz Stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym do nabycia oprócz cotygodniowego numeru „Gościa Niedzielnego”, jest także do nabycia „Gość specjalny” poświęcony w całości życiu i misji św. Siostry Faustyny; są do nabycia także pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na 2023 rok, album o naszej kalwarii i świece jubileuszowe.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za media (prąd i gaz), a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!

 

***

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

Kancelaria Parafialna czynna w czwartki od 16.00-18.00 i w piątki od 9.00-11.00. Sprawy przedmałżeńskie oraz pogrzeby prosimy zgłaszać wpierw telefonicznie. Wezwanie do chorego o każdej porze.

█ Spotkania grup parafialnych:

  • Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach oazowych Ruchu Światło-Życie w każdy piątek. Rozpoczęcie od Eucharystii o 18.00, następnie spotkanie formacyjne w salkach GCI.
  • Ministrantów, a także chłopców chcących dołączyć do ich grona, zapraszamy na zbiórki w każdą sobotę o 10.00 w salkach GCI.
  • Dziewczynki w wieku szkolnym zapraszamy na spotkania Dzieci Maryi również w soboty o godzinie 10.00 w salkach GCI.
  • Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza co środę na modlitwy uwielbienia po Mszy o godzinie 18.00. W trakcie modlitwy zapewnia się opiekę dla dzieci w salkach GCI.
  • Katecheza Dorosłych zaprasza na spotkania we wtorki po Mszy o godzinie 18.00 w GCI.