• Post author:

█ Dziś 28 Niedziela Zwykła.  O godzinie 15.15 odprawimy nabożeństwo różańcowe. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”. Przed kościołem, jak co roku, odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którą przeprowadzi młodzież naszej parafii.

█ We wtorek 12 października przypadają urodziny ks. Waldemara Wróbla. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona dzisiaj 10 października o godzinie 10.30. Solenizanta polecamy modlitwie parafian.

█ W środę 13 października przypada ostatni w tym roku Dzień fatimski. O godzinie 17.15 odmówimy różaniec fatimski.

█ W czwartek Msza św. szkolna o godzinie 16.30 będzie sprawowana w intencji nauczycieli i katechetów z okazji przypadającego w tym dniu Święta Edukacji Narodowej.  Serdecznie zapraszamy.

█ W miesiącu październiku zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy codziennie  o godzinie 7.30 i o godzinie 17.15, w niedzielę o godzinie 15.15. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach. Intencja modlitewna, która niechaj nam towarzyszy w czasie odmawiania różańca, to uświęcenie naszych rodzin i całej parafii, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

█ W piątek 15 października o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. W czasie Mszy św. bierzmowańcy, wraz z rodzicami, złożą na ręce kapłana deklarację wyrażającą wolę przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Potem nastąpi prezentacja grup i animatorów prowadzących spotkania przygotowawcze.

█ W sobotę przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, która jest także patronką naszego Parafialnego Zespołu CARITAS. Z tej okazji o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków naszego Zespołu Charytatywnego i ich rodzin. Niech to będzie także impuls, aby włączyć się w dzieła charytatywne naszej parafii.

█ W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00  Msza św. rodzinna z błogosławieństwem indywidualnym rodzin i małżeństw, a o godzinie 20.30 Apel Maryjny.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00.

█ Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!