• Post author:

Dzisiaj XXVII  Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 Nabożeństwo Różańcowe,   a godzinie 20.30  Apel Maryjny.    

W poniedziałek 5 października przypada w naszej parafii WIECZNA  ADORACJA.

 

Plan Adoracji:

– 9.00 – parafianie z ulic w kierunku Kokoszyc

– 10.00 – pogrzeb

– 11.00 – parafianie z Osiedla Grunwaldzkiego

– 12.00 – parafianie z Centrum

– 13.00 – parafianie z Osiedla Tytki i Biernackiego

– 14.00 – parafianie z Dołów

-15.00 – czciciele Miłosierdzia Bożego, III Zakonu Franciszkańskiego  i członkowie Żywego Różańca

– 16.00 – Członkowie Domowego Kościoła, Oazy młodzieżowej

Zróbmy wszystko, aby przynajmniej na chwilę przyjść na Adorację. Jeśli nie możemy w wyznaczonej godzinie, to przyjdźmy kiedy pozwala na to czas. Chrystus czeka na ciebie./ W związku z pogrzebem przerwa w adoracji od 10.00 d0 11.00 /.

W środę 7 października przypada Wspomnienie NMP Różańcowej.  O godzinie 8.00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca, a także w intencji członków III Zakonu Franciszkańskiego.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane o godzinie 7.30 / prowadzą Róże Różańcowe; zaraz po mszy św. o godzinie 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu / i o godzinie 17.15, w niedziele o godzinie 15.15. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach.

W piątek 9 października zapraszamy bierzmowańców na spotkania w grupach. Zbiórka wszystkich o godzinie 19 w Domu Parafialnym.

W sobotę odwiedzimy naszych seniorów i chorych z posługa sakramentalną: Centrum, ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy podopiecznych zgłaszać do czwartku włącznie.

W przyszłą niedzielę 11 października przypada DZIEŃ  PAPIESKI. Przed kościołem młodzież przeprowadzi zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na rzecz funduszu  stypendialnego dla zdolnej ale ubogiej młodzieży.

Msza św. w intencji żywych i w intencjach nam polecanych będzie  odprawiona w sobotę 17 października o godzinie 8.00; za zmarłych nam polecanych w piątek 23 października o godzinie 6.30.

Jak już informowaliśmy od dzisiejszej niedzieli nastąpiła zmiana w porządku sprawowania mszy św. niedzielnych. Pierwsza Msza św. jest sprawowana  o godzinie 7.00. Dotychczasowe przyjęte intencje z godziny 6.00 i 7.30 będą odprawione o godzinie 7.00.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży KRAKÓW 2016 zachęcamy rodziny naszej parafii do przyjęcia w gościnę uczestników tych dni. Informacje i zgłoszenia można odbierać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz emerytowanych nauczycieli zapraszamy na XII Archidiecezjalną Pielgrzymkę do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, zaplanowaną w dniu 10 października br.  Pielgrzymka pod hasłem „ZRÓBCIE WSZYSTKO COKOLWIEK WAM POWIE MÓJ SYN” rozpocznie się o godz.9 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

W sobotę 24 października w Katedrze w Katowicach odbędzie się  IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Pragniemy udać się i my autokarem. Zapisy prowadzi P. Weronika Juraszek. Koszt wyjazdu 20 złotych. Wyjazd o godzinie 9.00 sprzed kościoła.

Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!

WYSTAWA IKON Z CYKLU WIELKICH ŚWIĄT PRAWOSŁAWNYCH (Prazdników)
Towarzystwo Przyjaciół Pszowa zaprasza serdecznie na spotkanie
z twórcami ikon, które odbędzie się 7 października o godz. 19.00
w Towarzystwie Przyjaciół Pszowa (Pszów, ul. Traugutta 12).