• Post author:

█ Dziś 27. Niedziela Zwykła. Na 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe.

█ Dzisiejsza niedziela, to także Niedziela św. Franciszka , ogólnopolskie święto chrześcijańskiej ekologii integralnej, organizowane już po raz trzeci przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. Chodzi oto, aby wszyscy ludzie dobrej woli włączyli się w nurt troski o powierzony nam świat. Rozpoznając, jak ważnym zadaniem dla nas wszystkich jest dziś ochrona naszego wspólnego domu wraz z jego najuboższymi mieszkańcami, organizatorzy zapraszają do udziału w tej akcji poprzez modlitwę i działanie w ramach programu Zielone Parafie . Informacje na temat wymienionych inicjatyw znajdują się na stronie internetowej www.zieloneparafie.pl

█ Rozpoczęliśmy miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Zapraszamy i przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w tygodniu są odprawiane o godzinie 7.30 / prowadzą poszczególne Róże Różańcowe / i o godzinie 17.15 / prowadzą poszczególne grupy i wspólnoty parafialne /, w niedzielę o godzinie 15.15. Porządek przewodniczenia tym nabożeństwom umieszczony jest na stronie internetowej, w gablotce i „Pani Uśmiechniętej”. Odmawiajmy różaniec także w naszych domach. Intencja modlitewna, która niechaj nam towarzyszy w czasie odmawiania różańca,  to uświęcenie naszych rodzin i całej parafii.

█ W poniedziałek 5 października przypada w naszej parafii doroczna całodzienna Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja według planu umieszczonego w gablotce i w naszej gazetce.

█ W czwartek Msza św. szkolna o godzinie 16.30. Po Mszy św. poświęcimy różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

█ W sobotę 10 października delegacja naszego Żywego Różańca udaje się na doroczną pielgrzymkę do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

█ W przyszłą niedzielę przypada XX Dzień Papieski pod hasłem „ Totus Tuus”. W związku z tym przed kościołem młodzież naszej parafii przeprowadzi zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

█ W poniedziałek 12 października przypadają 60. urodziny ks. Waldemara Wróbla. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona dzień wcześniej, tj. w niedzielę 11  października o godzinie 10.30. Solenizanta polecamy modlitwie parafian.

█ Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp Wiktora Skworca odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i nowych mieszkań na zaproszenie gospodarzy. Jednocześnie zapowiadamy, iż w terminie późniejszym zostaną podane terminy celebracji Eucharystii w okresie Bożego Narodzenia, w intencji poszczególnych rejonów, dzielnic naszej parafii.

█ Dziś kolekta na Świętopietrze czyli na Stolicę Apostolską. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach Dnia Papieskiego, którą przeprowadzi młodzież naszej parafii. Bóg zapłać!