• Post author:

Dziś  XXVII  Niedziela Zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy Nabożeństwo różańcowe, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: Idźmy naprzód z nadzieją!   W ramach Dnia Papieskiego przed kościołem młodzież zbierze datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspomagającą młodzież z uboższych rodzin, fundując stypendia dla niej.

Trwa miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu są odprawiane o godzinie 7.30 / prowadzą poszczególne Róże Różańcowe / i o godzinie 17.30; w niedziele o godzinie 15.15. Serdecznie zapraszamy, przychodźmy na nabożeństwa wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach.

W czwartek 12 października swoje Urodziny obchodzi posługujący w naszej parafii Ks. Waldemar Wróbel. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godzinie 8.00.

W piątek 13 października po Mszy św. wieczornej na probostwie odbędzie się zaprzysiężenie i I spotkanie nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Za tydzień w sobotę druga część odwiedzin naszych chorych i seniorów, tym razem: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30. Podopiecznych zgłaszamy do czwartku włącznie.  

Ministranci naszej parafii za tydzień 14 i 15.10, organizują „Słodką Niedzielę”. Tak jak w zeszłym roku, po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć swojskie, dobre ciasto, upieczone przez mamy i babcie naszych ministrantów. Całe środki uzyskane w tej akcji, zostaną przeznaczone na cele parafialnej grupy naszych ministrantów. 

Od 19 października rozpoczyna się w parafii św. Jacka w Radoszowach Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywać się będą w czwartki od 19.00 do 21.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Od 22 do 25 października czyli od niedzieli do środy przeżywać będziemy Rekolekcje Maryjne, dla uczczenia 295 rocznicy przybycia naszego Obrazu z Jasnej Góry do Pszowa. Te rekolekcje wpisują się w 5 – cio letni cykl przygotowań do Jubileuszu 300 lecia przybycia Obrazu. Prowadzić je będzie o. Krzysztof Kowalski, paulin. Szczegółowy plan znajdziemy w gablotce, Internecie i naszej gazetce.                                                              

Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!