• Post author:

█ Dziś 27. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 odprawimy nabożeństwo różańcowe. Dziś swoje kolejne urodziny obchodzi Ks. Proboszcz Senior Józef Fronczek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ We wtorek 5 października przypada w naszej parafii doroczna całodzienna Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja według planu umieszczonego w gablotce i w naszej gazetce.

█ We wtorek, 6 października, o godzinie 17.00 w salce GCI kolejna katecheza dzieci wczesnokomunijnych i spotkanie rodziców z s. Apollonią.

█ W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna, w czasie której poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy dzieci i rodziców. W tym dniu przypada także I czwartek miesiąca i modlimy się o nowe powołania oraz uświęcenie duchowieństwa.

█ Rozpoczął się miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane o godzinie 7.30 / prowadzą poszczególne Róże Różańcowe / i o godzinie 17.15 / prowadzą poszczególne grupy i wspólnoty parafialne /, w niedzielę o godzinie 15.15. Porządek przewodniczenia tym nabożeństwom umieszczony jest na stronie internetowej, i w gablotce. Proszę się z nim zapoznać. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach. Intencja modlitewna, która niechaj nam towarzyszy w czasie odmawiania różańca, to uświęcenie naszych rodzin i całej parafii, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

█ „Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi” to hasło XXI Dnia Papieskiego, jaki będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Przed kościołem, jak co roku, odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którą przeprowadzi młodzież naszej parafii.

█ Wśród ustanowionych przez ks. Abp Wiktora Skworca, w minioną niedzielę w Katedrze, nowych nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii są dwaj nasi parafianie p. Michał Kozdemba i p. Łukasz Komor. Gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego w tej ważnej i pięknej posłudze.

X Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca tym razem do Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej odbędzie się w sobotę 9 października. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Chcemy udać się tam autokarem. Wyjazd godzina 8.30. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 20 zł.

█ We wtorek 12 października przypadają urodziny ks. Waldemara Wróbla. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 10 października o godzinie 10.30. Solenizanta polecamy modlitwie parafian.

█ Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach oazowych Ruchu Światło- Życie w każdy piątek. Rozpoczęcie od Eucharystii o 18.00 a następnie spotkanie formacyjne.

█ Zapraszamy wszystkich ministrantów, a także chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów na zbiórkę co sobotę o godzinie 10.00 do salek GCI, a dziewczynki zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi również w soboty o godzinie 10.00.

█ W naszej parafii rozpoczęło się SEMINARIUM ODNOWY WIARY. To 10 dniowe rekolekcje oparte na modlitwie Słowem Bożym. Seminarium odbywa się w każdy poniedziałek w godzinach od 19.00 do 21.00, no górnej sali w Domu Parafialnym za strażą.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00.

█ Dziś kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za tydzień na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!

 

5 października – Plan Wiecznej Adoracji:

– 9.00 – parafianie z ulic w kierunku Kokoszyc

– 10.00 – parafianie z Osiedla Biernackiego

– 11.00 – parafianie z Osiedla Grunwaldzkiego

– 12.00 – parafianie z Centrum

– 13.00 – parafianie z Osiedla Tytki i Biernackiego

– 14.00 – parafianie z Dołów

– 15.00 – czciciele Miłosierdzia Bożego, III Zakonu Franciszkańskiego i członkowie Żywego Różańca

– 16.00 – Członkowie Domowego Kościoła, Oazy młodzieżowej

Zróbmy wszystko, aby przynajmniej na chwilę przyjść na Adorację. Jeśli nie możemy w wyznaczonej godzinie, to przyjdźmy kiedy pozwala na to czas. Chrystus czeka na ciebie.