• Post author:

Dziś XXVII Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

Rozpoczął się miesiąc październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu są odprawiane o godzinie 7.30 / prowadzą Róże Różańcowe – plan umieszczony jest w gablotce i w „Pani Uśmiechniętej” ; zaraz po mszy św. o godzinie 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu / i o godzinie 17.30, w niedziele o godzinie 15.15. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach.

W poniedziałek w czasie nabożeństwa o godzinie 17.30 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

W środę 5 października przypada w naszej parafii WIECZNA     ADORACJA. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce, na stronie internetowej i w „Pani Uśmiechniętej”

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę nowego miesiąca.  W I czwartek od 15.30 comiesięczna okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych, a o 16.30 Msza św. szkolna. Przypominamy rodzicom o dopilnowanie swoich pociech, by przychodziły na msze św. i spowiedź. Różaniec w trym dniu połączymy z modlitwą o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa.

W I piątek miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o 16.30 Msza św. w intencji dzieci które przystąpiły do wczesnej Komunii św. i ich rodziców. Wcześniej okazja do Spowiedzi św. Od 17.30 spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. O godzinie 19.00 msza św. młodzieżowa, w czasie której bierzmowańcy złożą deklaracje kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy rodziców bierzmowańców a także animatorów, którzy poprowadzą spotkania w grupach.

W tym dniu przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.    

W I sobotę odwiedzimy także naszych seniorów i chorych z posługa sakramentalną: Doły, Stara Maszyna i Osiedle.   Prosimy podopiecznych zgłaszać do czwartku włącznie.

W najbliższą sobotę odwiedzimy seniorów i chorych – Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Prosimy podopiecznych zgłaszać do czwartku włącznie.

Nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz emerytowanych nauczycieli zapraszamy na  XIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Matki Bożej Piekarskiej zaplanowaną na sobotę 8 października br.  Pielgrzymka pod hasłem „ Prawda – fundament wychowania” rozpocznie się o godz.9.40. Program na plakacie w gablotce.

Również w sobotę 8 października odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla Archidiecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Wspólnot „Żywego Różańca”. Początek godzina 10.00 zakończenie ok. godziny 14.00. Chcemy udać się tam w grupie zorganizowanej autokarem. Są jeszcze wolne miejsca. Cena wyjazdu 20 zł.Wyjazd o godzinie 8.00 sprzed kościoła.

Przypominamy, że zawsze przed I i III niedzielą miesiąca, o godzinie 17.00 odbywa się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Spotkania odbywają się w salce GCI przy probostwie.

W związku z pracami remontowymi na probostwie Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko po południu w środę i czwartek  od 16.00 do 18.00.

W kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”.

Młodzież rozprowadza przed kościołem „Ewangelie na każdy dzień” z rozważaniami na 2017 rok w cenie 10 zł, a także znicze na groby. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji dla młodzieży naszej parafii.

Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.           Za tydzień kolekta będzie zebrana na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary!

——————————————————————————–

Plan Wiecznej Adoracji:

 

– 9.00 – parafianie z ulic w kierunku Kokoszyc

– 10.00 – parafianie z Osiedla Biernackiego

– 11.00 – parafianie z Osiedla Grunwaldzkiego

– 12.00 – parafianie z Centrum

– 13.00 – parafianie z Osiedla Tytki i Biernackiego

– 14.00 – parafianie z Dołów

-15.00 – czciciele Miłosierdzia Bożego, III Zakonu Franciszkańskiego i członkowie Żywego Różańca

– 16.00 – Członkowie Domowego Kościoła, Oazy młodzieżowej

Zróbmy wszystko, aby przynajmniej na chwilę przyjść na Adorację. Jeśli nie możemy w wyznaczonej godzinie, to przyjdźmy kiedy pozwala na to czas. Chrystus czeka na ciebie.