• Post author:

█ Dziś 27. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Słowo Boże wygłosi dzisiaj ojciec z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej. Zachęci nas również do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego.

█ Nabożeństwa różańcowe w październiku będą odprawiane w tygodniu o godzinie 7.30 (prowadzą poszczególne Róże Różańcowe) i o godzinie 17.15 (prowadzą wspólnoty parafialne), a w niedzielę o godzinie 15.15. Porządek przewodniczenia tym nabożeństwom umieszczony jest na stronie internetowej, w gablotce i „Pani Uśmiechniętej”. Przychodźmy na różaniec całymi rodzinami, zachęcajmy znajomych, odmawiajmy różaniec w naszych domach. Módlmy się o owocne przeżycie Jubileuszu, uświęcenie naszych rodzin i całej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

█ W poniedziałek rocznicę swoich urodzin obchodzi Ks. Proboszcz Senior Józef Fronczek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ W środę przypada w naszej parafii całodzienna Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja według planu umieszczonego w gablotce i w naszej gazetce.

█ W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek nowego miesiąca – zachęcamy do sakramentów św.

  • W czwartek okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Msza szkolna o 16.30, na której poświęcimy różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • W piątek o godzinie 00 Msza w intencji dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin (w ramach I piątków miesiąca).
  • O godzinie 19.00 Msza dla młodzieży, zwłaszcza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci wraz z rodzicami złożą swoje deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu do przyjęcia tego sakramentu.

█ W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, to patronalne święto Żywego Różańca. W tym dniu zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na Mszę św. o godzinie 8.00.

█ W sobotę, 8 października, odwiedzimy naszych seniorów i chorych w godzinach porannych. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii.

█ Również w przyszłą sobotę w katowickiej Katedrze o godzinie 10.30 odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Parafialny wyjazd autokarem o godzinie 8.30. Zapisy w zakrystii, koszt przejazdu 25 zł. Serdecznie zapraszamy.

█ Chcemy we wspólnocie Żywego Różańca uczcić razem Rok Jubileuszowy w naszej parafii. W sobotę, 15 października, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, a po niej na agapę (spotkanie przy stole) w Domu parafialnym za strażą.  Ze względów organizacyjnych prosimy chętnych o zapisy w zakrystii.

█ Spotkania grup parafialnych:

  • Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach oazowych Ruchu Światło-Życie w każdy piątek. Rozpoczęcie od Eucharystii o 18.00, następnie spotkanie formacyjne w salkach GCI.
  • Ministrantów, a także chłopców chcących dołączyć do ich grona, zapraszamy na zbiórki w każdą sobotę o 10.00 w salkach GCI.
  • Dziewczynki w wieku szkolnym zapraszamy na spotkania Dzieci Maryi również w soboty o godzinie 10.00 w salkach GCI.
  • Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza co środę na modlitwy uwielbienia po Mszy o godzinie 18.00. W trakcie modlitwy zapewnia się opiekę dla dzieci w salkach GCI.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny”, a także „Gość specjalny” poświęcony w całości św. Siostrze Faustynie. Są do nabycia pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na 2023 rok, album o naszej kalwarii i świece jubileuszowe.

█ Dziś kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, a za tydzień na zapłacenie rachunków za media (prąd i gaz). Bóg zapłać!

***

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30). Na prośbę parafian w małej gablotce z tyłu kościoła wywieszony jest harmonogram dyżurów księży w konfesjonale.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartki od 16.00-18.00 i w piątki od 9.00-11.00. Sprawy przedmałżeńskie oraz pogrzeby prosimy zgłaszać wpierw telefonicznie. Wezwanie do chorego o każdej porze.