• Post author:

1. DZISIAJ: OBCHODZIMY W NASZEJ PARAFII KIERMASZ – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA. MSZE ŚW. SĄ SPRAWOWANE Z FORMULARZA O POŚWIĘCENIU KOŚCIOŁA WŁASNEGO. O GODZ. 15.15 ODBĘDZIE SIĘ NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH Z PROCESJĄ NA CMENTARZ. Serdecznie zapraszamy. Zalecki za zmarłych, których polecać będziemy w czasie tego nabożeństwa można składać w zakrystii lub w skarbonce przed zakrystią. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy (można je także zakupić w kiosku parafialnym), które poświęcimy podczas nabożeństwa i zapalimy od paschału i w procesji zaniesiemy na groby. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
2. W TYM TYGODNIU
PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA,
wtorek – św. Hieronima, prezb. i dKła;
W tym dniu obchodzi swoje imieniny s. Hieronima. Msza św. w jej intencji o 6.30. Zapraszamy parafian do modlitwy.
środa – wspomn. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. I dKła
czwartek – wspomn. świętych Aniołów Stróżów,
piatek – wspomn. św. Franciszka z Asyżu.
3. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: od godz. 18.45 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa w intencji o uświęcenie duchowieństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i kontemplacyjne, do 21.00. O godz. 21.00 Msza św.
I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z przebłaganiem o godz. 6.30.
Dzieci wczesnokomunijne i ich rodziców zapraszamy do miesięczne spowiedzi o godz. 16.00 i ich mszę św. I-szo piątkową o godz. 16.30.
SPOWIEDŻ UCZNIÓW KL II, III i IV SP W PIĄTEK OD GODZ. 15.30.
I-sza sobota: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 6.30. TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)
4. MIESIĘCZNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą i bezrobotnych zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
5. SPOTKANIE ANIMATORÓW STUDIUM PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO
Gorąco zapraszamy animatorów, którzy prowadzą Studium Przedmałżeńskie na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w GCI.
6. STUDIUM PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO
Młodzież, która planuje zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, zapraszamy w piątek na Mszę młodzieżową. Wtedy rozpocznie się Studium Przedmałżeńskie. Po Mszy młodzież zostanie przydzielona do konkretnej pary małżeńskiej – Animatorów. W późniejszym terminie nie można być dołączony. Studium Przedmałżeńskie jest warunkiem koniecznym przygotowującym do małżeństwa.
7. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Katecheza dla dorosłych – wypada
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce w GCI,
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
5 X – PRZYPADA W NASZEJ PARAFII WIECZNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Po każdej Mszy św. do następnej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do adoracji. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny U. śl.
9. MIESIĘCZNA SPOWIEDŹ I MSZA SZKOLNA
Uczniów kl. V i VI SP zapraszamy do miesięcznej spowiedzi w czwartek na godz. 16.00. Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy na cotygodniową Mszą szkolną w czwartek o godz. 16.30. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu i wysłanie ich do kościoła w odpowiednim czasie.
10. NABOŻEŃSTWA
Od środy rozpoczyna się miesiąc październik – w kościele poświęcony MB Różańcowej – oddajemy jej cześć przez nabożeństwo różańcowe. W naszej parafii jest o godz. 17.15 w tygodniu i o 15.15 w niedzielę. Rano odmawiany jest różaniec przed Mszą o 8.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zarówno dorosłych jak i młodzież i dzieci.
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i 17.15 połączone z różańcem.