• Post author:

█ Dziś obchodzimy 26. Niedzielę Zwykłą. Na godzinę 15.15 zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo różańcowe.

█ Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w tygodniu o godzinie 7.30 (prowadzą poszczególne Róże Różańcowe) i o godzinie 17.15 (prowadzą poszczególne grupy i wspólnoty parafialne), zaś w niedzielę o godzinie 15.15. Porządek przewodniczenia tym nabożeństwom jest umieszczony w gablotce, w naszej gazetce i na stronie internetowej. Na nabożeństwa przychodźmy całymi rodzinami, odmawiajmy różaniec w naszych domach. Módlmy się na różańcu za Kościół, o uświęcenie naszych rodzin i całej parafii, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

█ We wtorek, 3 października, swoje kolejne urodziny obchodzi ks. proboszcz senior Józef Fronczek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

█ W środę, 4 października, o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek, odbędzie się pierwsza katecheza dla rodziców dzieci wczesnokomunijnych i klas III przygotowujących się do I Komunii św. Dzień wcześniej, we wtorek, o godzinie 17.00 w salce GCI spotkanie z rodzicami, którzy pragną posłać swe dzieci do wczesnej komunii.

█ W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i I piątek nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ W czwartek 5 października przypada w naszej parafii doroczna całodzienna Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja według planu umieszczonego w gablotce i w naszej gazetce.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci, w czasie której poświęcimy różance dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Od 15.30 okazja do Spowiedzi św. dla wszystkich dzieci.

█ W piątek o godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa, na którą zapraszamy młodzież naszej parafii, a zwłaszcza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy VII i VIII (kl. VII rozpoczyna 2 letni tok przygotowania). Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi św.

█ W sobotę. 7 października, odwiedzimy z posługą duszpasterska naszych chorych i seniorów. Zgłoszenia jak zawsze do czwartku w zakrystii.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00, w czwartek od 15.30 do 16.30.

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00-18.00 i w piątek od 9.00-11.00.

█ Zapraszamy na tradycyjną  pielgrzymkę nauczycieli archidiecezji katowickiej do sanktuarium MB Piekarskiej, która odbędzie się w sobotę 7 października br. Rozpoczęcie w bazylice o godz. 11.00 wspólną Eucharystią, potem wykład, nabożeństwo i spotkanie przy stole w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2.

█ Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 14 października w katedrze w Katowicach. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Chcemy udać się tam autokarem. Wyjazd godzina 8.30. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 35 zł. Serdecznie zapraszamy.

█ Od poniedziałku, 2 października, rozpoczną się prace przy I i II kaplicy drogi krzyżowej przy naszym kościele od strony ul. Bohaterów Westerplatte. W związku z tym nastąpi zmiana organizacji ruchu na tym odcinku. Prosimy stosować się do znaków drogowych, nie parkować wzdłuż tej ulicy i przestrzegać przepisów ruchu drogowego, by nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo, a samych siebie na mandat.

█ Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!