• Post author:

Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła.

Dzisiaj o godzinie 15.00 odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

Jak co tydzień:

– w środę po mszy św. porannej i o godzinie 17.30 Nowenna do Pani Uśmiechniętej.

– w czwartek o godzinie 17.15  Nabożeństwo Koronki do 7 Radości Matki Bożej           

 – w piątek o godzinie 17.30  Adoracja Najświętszego Sakramentu

W poniedziałek o godzinie 17.00 w Domu Parafialnym odbędą się zapisy dzieci, które mają przygotować się do wczesnej Komunii św. Przypominamy, że dzieci wczesno komunijne  dopuszczone są do Komunii św. na podstawie dekretu papieża Piusa X i musza spełniać określone warunki. Muszą być wychowane w rodzinie praktykującej, a rodzice muszą żyć w sakramentalnym związku małżeńskim. Wczesna Komunia nie jest też okazją by łączyć rodzeństwo starsze  i młodsze we wspólnym przystąpieniu do Komunii św.

Nauki Przedślubne dla narzeczonych odbędą się również w poniedziałek o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

O godzinie 19.00 w poniedziałek , w GCI pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach LECTIO DIVINA / rozważanie Słowa Bożego /.

Dzieci zapraszamy w każdy czwartek na Mszę św. szkolna o godzinie 16.30.

W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie dla chętnych, którzy chcieliby się włączyć w redagowanie naszej parafialnej gazetki „Pani Uśmiechnięta”.

 

W piątek o godzinie 19.00 pierwsze po wakacjach spotkanie Młodzieżowej Grupy Oazowej.

Ministranci spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9.00. Zapraszamy kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę 27  września będziemy gościć  rycerzy z Zakonu  Rycerzy  Kolumba. W czasie każdej mszy św. będą opowiadać  o istniejącej  Radzie  Rycerzy  Kolumba, przybliżą nam  historię  tego Zakonu i zachęca do wstępowania w jego szeregi.

Jak już informowaliśmy w związku z tym, że od nowego roku szkolnego w naszej parafii zmniejszyła się liczba posługujących kapłanów, od pierwszej niedzieli października nastąpi zmiana w porządku sprawowania mszy św. niedzielnych. Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 18.00. Dotychczasowe przyjęte intencje z godziny 6.00 i 7.30 będą odprawione o godzinie 7.00.

Msze św. tzw. 30 dniowe, będą odprawione w ostatni piątek danego miesiąca  o godzinie 18.00, jako msza św. wspólna za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w danym miesiącu.

Msze św. wspólne za żywych w różnych intencjach i wspólne za zmarłych, będą odprawione do grudnia tego roku, w terminie wcześniej podanym do wiadomości. Intencje za zmarłych będą odczytywane w I i III czwartek miesiąca o godzinie 17.15 w ramach Nabożeństwa Apostolstwa Dobrej Śmierci, zaś intencje za żywych będą odczytywane w II i IV czwartek miesiąca o godzinie 17.15 podczas Koronki do 7 radości Matki Bożej.  Prosimy o zrozumienie tej nowej sytuacji.

W przyszłą niedzielę 27  września będziemy obchodzić w naszej parafii KIERMASZ – Rocznicę Poświecenia Kościoła.W czasie każdej mszy św. będziemy dziękowali Bogu za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów, a także duszpasterzy, którzy tu kiedyś posługiwali. O godzinie 15.15 odprawimy nabożeństwo za zmarłych parafian z procesja na cmentarz. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać w czasie tego nabożeństwa można składać w zakrystii lub do skarbonki przed zakrystią. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które poświęcimy podczas nabożeństwa i w procesji zaniesiemy na groby naszych bliskich.

 

W miniona niedzielę przeżywaliśmy nasz Parafialny Odpust i tradycyjna Pielgrzymkę do Pani Uśmiechniętej. My duszpasterze, pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy: Urzędowi Miasta, Policji, Straży Pożarnej, chórowi i orkiestrze, Siostrom Boromeuszkom, służbie liturgicznej, paniom dbającym o czystość naszej świątyni i obejścia, panom budującym ołtarz i wykonującym prace wokół kościoła, Pani Krystynie Bugdol i Panu Antoniemu Piszczanowi za ofiarowanie kwiatów i przystrojenie obejścia, wszystkim bezimiennym ofiarodawcom.  Bóg zapłać.

Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Światowe Dni Młodzieży KRAKÓW  2106. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.   Bóg zapłać za złożone ofiary!