• Post author:

1. DZISIAJ: Nieszpory niedzielne o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00. Apel Maryjny o 20.30
2. W TYM TYGODNIU
worek –wspom. św. Pio z Pietrelciny, prezb.
czwartek – wspomn. bł. Władysława z Gielniowa, prezb.
piatek – wspomn. św. męcz. Kosmy i Damiana,
W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. Arcybiskup Senior Damian Zimoń pamiętajmy o nim w naszych modlitwach
sobota – wspomn. św. Wincentego a Paulo prezb.
3. ODPUST PARAFIALNY – PODZIĘKOWANIE
Jak co roku pragniemy podziękować Panu Bogu i Pani naszej Uśmiechniętej za szczęśliwie przeżytą uroczystość odpustową, dziękujemy także tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.
Bardzo gorąco dziękujemy Paniom, które wiły wieńce i tym, którzy dostarczyli materiału do wicia, Panom, którzy stawiali ołtarz polowy, zawieszali dekoracje i czyścili obejście bazyliki, p. organiście Pawłowi, chórowi „Ad Libitum” za uświetnienie Mszy św. pontyfikalnej i prowadzenie godziny Maryjnej. Gorąco dziękujemy orkiestrze – również za udział w sobotę w czasie drogi krzyżowej na kalwarii, służbie liturgicznej, niosącym dary ofiarne, zbierającym kolektę. Dziękujemy Służbie Zdrowia za opiekę nad pielgrzymami. Nie chcąc nikogo pominąć – wszystkim serdecznie dziękujemy.
Jak każdego roku także i teraz pragniemy skierować szczególne podziękowania pani Krystynie Bugdol za ofiarowane kwiaty ze swojej kwiaciarni i dekoracje kwiatowe zarówno ołtarza w bazylice jak i polowego.
Dziękujemy naszej Policji za utrzymanie porządku zarówno w niedzielę jak i w sobotę w czasie procesji na kalwarię oraz Straży Pożarnej, która wspomagała Policję.
Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać.
4. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Katecheza dla dorosłych – wypada
Spotkanie modlitewne Lectio Divina – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce w GCI,
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
5. DZIEŃ CHORYCH
W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian na Mszę św. o godz. 9.00 z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. spotkanie na probostwie przy stole.
Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 16.30 na probostwo.
6. ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN
z posługą sakramentalną w sobotę o godz. 7.30: Centum i ulice w kierunku Kokoszyc..
Prosimy ich zgłaszać do czwartku włącznie w zakrystii.
7. PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA
ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW OBECNEJ KL III GIMNAZJUM, KTÓRZY W TYM ROKU PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO BIERZMOWANIA, NA SPOTKANIE W CZWARTEK O 18.45 W BAZYLICE.
8. SPOTKANIE RODZICÓW
Rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej i wczesnej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.45 w bazylice. Prosimy traktować to spotkanie, jako obowiązkowe.
9. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
OBCHODZIMY W NASZEJ PARAFII KIERMASZ – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA. MSZE ŚW. BĘDĄ SPRAWOWANE Z FORMULARZA O POŚWIĘCENIU KOŚCIOŁA WŁASNEGO. O GODZ. 15.15 ODBĘDZIE SIĘ NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH Z PROCESJĄ NA CMENTARZ. Serdecznie zapraszamy. Zalecki za zmarłych, których polecać będziemy w czasie tego nabożeństwa można składać w zakrystii lub w skarbonce przed zakrystią. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy (można je także zakupić w kiosku parafialnym), które poświęcimy podczas nabożeństwa i zapalimy od paschału i w procesji zaniesiemy na groby. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.
10. NOCNE CZUWANIE
Nocna adoracja w kaplicy Sióstr Boromeuszek z piątku na sobotę (26/27). Początek o 18.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
11. MSZA SZKOLNA
Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy na cotygodniową Mszą szkolną w czwartek o godz. 16.30. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu i wysłanie ich do kościoła w odpowiednim czasie.
12. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci o 17.15;
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – piątek 17.30
13. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
DZIEŃ SKUPIENIA – DZISIAJ O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM; PRZEWIDZIANA JEST MSZA ŚW.