• Post author:

Dziś XXV Niedziela Zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne, a na 20.30 na Apel Maryjny.

Dzisiaj także Dzień Skupienia dla narzeczonych o godzinie 15.00 w Domu Parafialnym. Przewidziana jest konferencja i Msza św.

We wtorek, w Asyżu, w obecności Papieża Franciszka i 400 przywódców religijnych i politycznych z całego świata, odbędzie się spotkanie w ramach  Dnia Modlitw o Pokój. Włączymy się w to wydarzenie i dlatego, po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo o pokój.

Przypominamy rodzicom i dzieciom o Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

Nauki Przedślubne dla narzeczonych odbędą się w poniedziałek 19 września cz. I i 26 września cz. II  o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

Poradnia Życia Rodzinnego jest czynna w każdy poniedziałek w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym dniu chcemy dziękować za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

W minioną niedzielę przeżywaliśmy nasz Parafialny Odpust i tradycyjną Pielgrzymkę do Pani Uśmiechniętej. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy: Urzędowi Miasta, Policji, Straży Pożarnej, chórowi i orkiestrze, Siostrom Boromeuszkom, szczególnie s. Agacie za wystrój naszej świątyni, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, paniom dbającym o czystość naszej świątyni i obejścia, panom budującym ołtarz i wykonującym prace wokół kościoła, Pani Krystynie Bugdol i Panu Antoniemu Piszczanowi z Zawady za ofiarowanie kwiatów i przystrojenie obejścia, wszystkim bezimiennym ofiarodawcom a szczególnie za ofiarowane piękne paramenty liturgiczne. Bóg zapłać.

W sobotę 8 października odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla Archidiecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Wspólnot „Żywego Różąńca”. Początek godzina 10.00 zakończenie ok. godziny 14.00. Chcemy udać się tam w grupie zorganizowanej autokarem. Chętni mogą zapisać się w zakrystii.

W kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”, są do nabycia nowe kartki ze zdjęciami z naszego sanktuarium i „różańce pszowskie”.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień kolekta na zapłacenie energii. Bóg zapłać!