• Post author:

█ Dziś 25 Niedziela Zwykła. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Zapraszamy i przypominamy o cotygodniowej Mszy św. szkolnej w czwartek o godzinie 16.30.

█ W piątek 24 września na godzinę 19.00 zapraszamy na Mszę św. młodzieżowa. Zapraszamy naszą młodzież, a zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania, którzy rozpoczną swoje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź św. dla młodzieży od 18.30.

█ W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym dniu chcemy dziękować za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią. Za tydzień jesienne Liczenia wiernych.

█ Rodziców, którzy zamierzają posłać swoje dziecko do wczesnej Komunii św. w czerwcu 2022 roku proszeni są o kontakt osobisty z s. Apollonią.

█ Rodziny naszej parafii zapraszamy na Mszę Rodzinną za tydzień w niedzielę o godzinie 12.00.

█ Młodzież zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach oazowych Ruchu Światło- Życie w każdy piątek. Rozpoczęcie od Eucharystii o 18.00 a następnie spotkanie formacyjne.

█ Parafia nasza organizuje SEMINARIUM ODNOWY WIARY. To 10-dniowe rekolekcje oparte na modlitwie Słowem Bożym. Seminarium odbywa się co poniedziałek od 27 września do 6 grudnia, w godzinach od 19.00 do 21.00, w Domu Parafialnym za strażą. Zapisy do 24 września poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w zakrystii. Szczegóły w gablotce.

█ Zapraszamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym Nowe Życie od 1 do 3 października, zapisy i więcej szczegółów na stronie internetowej parafii oraz fanpage’u Wspólnoty Matki Miłosiernego.

█ Zapraszamy wszystkich ministrantów, a także chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów na zbiórkę co sobotę o godzinie 10.00 do salek GCI.

█ Młodzież naszej parafii zapraszamy na „Pożegnanie lata” czyli wspólną zabawę taneczną w Domu Parafialnym za Strażą Pożarną. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 wspólną modlitwą w Bazylice a następnie spotkamy się w Domu Parafialnym. Szczegóły i zapisy w zakrystii i bezpośrednio u ks. Adriana.

█ Ks. Adrian i Ks. Jakub dziękują za współorganizację wyjazdów ewangelizacyjnych w minionych tygodniach dla oazy i ministrantów oraz dla rodzin tworzących Domowy Kościół Ruchu Światło Życie.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00.

█ Kolejna akcja krwiodawcza zostanie przeprowadzona w ambulansie przy MOK u w Pszowie w środę 22 września od 9.00 do 13.20. Dodatkowe informacje na plakacie w gablotce. Zapraszamy.

█ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby nasze parafii. Bóg zapłać!