• Post author:

█ Dziś 25. Niedziela Zwykła, to zarazem Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego gościmy w naszej parafii księdza Tomasza Wojtala, Sekretarza i Rzecznika Arcybiskupa Katowickiego i pracownika Instytutu Gość Media, który wygłosi do nas Słowo Boże i zachęci do korzystania z katolickich mediów. Przed kościołem stanie także stoisko „Gościa Niedzielnego”. Na 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dzisiaj także od 17.00 Dzień skupienia dla narzeczonych. Najpierw spotkanie w salkach GCI za probostwem, a potem Msza św. o godzinie 18.00 w Bazylice.

█ W czwartek, 22 września, na godzinie 16.30 zapraszamy na Mszę św. szkolną.

█ Rozpoczęliśmy Rok Jubileuszowy, przypominamy i zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego, jakiego udzielił nam papież Franciszek z racji tego doniosłego wydarzenia. Odpust można zyskać przez nawiedzenie tego świętego miejsca w charakterze pielgrzymki, przyjęcie Komunii św., wolność od przywiązania do grzechu i odmówienie stosownych modlitw w intencjach Ojca św.

█ Zapraszamy na Jubileuszowe Apele Maryjne w każdą 3. niedzielę miesiąca o godzinie 20.30, począwszy od października.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym dniu chcemy dziękować za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ W poniedziałek, 26 września, o godzinie 17.00 telewizja przeprowadzi z naszej Bazyliki nagranie nabożeństwa różańcowego, które zostanie odtworzone na antenie TVP3 w październiku. Dlatego też, już dzisiaj zapraszamy parafian do licznego udziału w nabożeństwie, a Msza św. wieczorna w tym dniu, zostanie odprawiona o godzinie 18.30.

█ W minioną niedzielę przeżywaliśmy Odpustu i rozpoczęliśmy Jubileusz pod przewodnictwem naszych biskupów. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy przede wszystkim Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za pokierowanie pracami związanymi z przygotowaniem i przeprowadzeniem odpustu, podziękowanie składamy na ręce Pana Marka Kolorza, wiceprzewodniczącego Rady; przedstawicielom naszego lokalnego samorządu; Panu organiście Pawłowi Aksmanowi i scholi, orkiestrze pod dyrekcją Pana Adama Bobera, całej służbie liturgicznej, Siostrom Boromeuszkom, szczególnie s. Agacie za wystrój naszej świątyni; pocztom sztandarowym; paniom dbającym o czystość naszej świątyni; panom wykonującym prace wokół kościoła; wszystkim służbom czuwającym nad naszym bezpieczeństwem; Pani Krystynie Bugdol za wystrój ołtarza polowego i ofiarowane kwiaty; Panu Antoniemu Piszczanowi z Zawady za wystrój zewnętrzny świątyni. Wszystkim za okazaną pomoc i złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00 (w czwartek od 15.30 do 16.30).

█ W imieniu Sióstr Salezjanek dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary, które zostaną przekazane dzieciom przebywającym w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu. Duszpasterze wraz z Parafialnym Zespołem CARITAS wyrażają wdzięczności wszystkim ofiarodawcom.

█ Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w czwartek 22 września w godzinach od 8.00 do 15.00 na parkingu za probostwem. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym, oprócz prasy katolickiej i nowego numeru „Pani Uśmiechniętej”, są do nabycia pamiątki jubileuszowe: obrazki, kalendarz na 2023 rok, album o naszej kalwarii i świece jubileuszowe.

█  Burmistrz Miasta Pszów serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XXII Dni Promocji Zdrowia, które w tym roku odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszowie ul. Traugutta 12 w sobotę, 1 października br., od 8:00 do 14:00.

█ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!