• Post author:

Dzisiaj XXIX  Niedziela Zwykła.

Dzisiejsza niedziela to NIEDZIELA  MISYJNA. Jednocześnierozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.      
O godzinie  20.00 Apel Maryjny, II Wieczór w Bazylice pt. „ nadzieja zawieść nie może…” specjalne widowisko słowno – muzyczne pod patronatem Stowarzyszenia „Pomóżmy Sobie”, które będzie miało wyraz hołdu dla św. Jana Pawła II.

W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży KRAKÓW 2016 zachęcamy rodziny naszej parafii do przyjęcia w gościnę uczestników tych dni. Informacje i zgłoszenia można odbierać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne dla przedstawicieli  rodzin odbędzie się w poniedziałek po mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.

W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.

W czwartek 22 października o godzinie 19.00 zapraszamy na probostwo na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W piątek 23 października o godzinie 6.30 zostanie odprawiona msza św.  za zmarłych nam polecanych.

W sobotę 24 października w Katedrze w Katowicach odbędzie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Pragniemy udać się i my autokarem. Zapisy prowadzi P. Weronika Juraszek. Koszt wyjazdu 20 złotych. Wyjazd o godzinie 9.00 sprzed kościoła.

Parafia nasza organizuje w czasie ferii zimowych w terminie 14 – 23 luty 2016 r rekolekcje maryjne połączone z pielgrzymką do Fatimy. Szczegółowy program umieszczony jest na naszej stronie parafialnej, w gazetce i gablotce. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w środę 21 października o godzinie 19.00 do GCI.

Dzisiejsza  kolekta przeznaczona jest na misje. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na zapłacenie energii.  Bóg zapłać!