• Post author:

█ Dziś obchodzimy 29. Niedzielę Zwykłą. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w modlitwie różańcowej. Dzisiaj także jesienne liczenie wiernych.

█ Zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o godzinie 16.30.

█ Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

█ W czwartek po Mszy św. wieczornej kolejne w tym roku spotkanie na probostwie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 6.30 i o 8.00 oraz po południu od 16.00 do 17.00, w czwartek od 15.30 do 16.30.

Kancelaria Parafialna według stałego porządku w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Już w najbliższym czasie rozpocznie się intensywny czas porządków na cmentarzu w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Prosimy uporządkować groby najbliższych zachowując regulamin cmentarza i ogólnie przyjęte zasady kultury. Przypominamy o opłatach związanych z cmentarzem, z których tak wielu parafian się nie wywiązuje. To jest nieuczciwe wobec tych, którzy do tego podchodzą sumiennie. Parafia jako administrator cmentarza prosi o oszczędne gospodarowanie odpadami, między innymi zniczami, które można wykorzystać wielokrotnie, wymieniając tylko wkłady. Warto ten problem przemyśleć zanim znów pochłonie nas wir zakupów i przystrajania nagrobków. Od początku roku do dzisiaj, sam wywóz śmieci ze cmentarza kosztował nas ponad 24. 000 zł. Zbliżający się czas tylko to zwielokrotni.

█ W dniu 30. października od godziny 14.00 w przychodni „Na Lamżowcu” w Pszowie, odbędą się badania USG. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablotce.

█ Parafia nasza organizuje w dniu 17. Listopada (piątek) wyjazd do Teatru Adama Mickiewicza w Cieszynie na spektakl „Gość oczekiwany” na podstawie sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej. Wyjazd o godzinie 15.00, koszt /bilet + przejazd/ 65 zł, zapisy w zakrystii.

█ Dziś kolekta na misje, a za tydzień będziemy gościć księdza z budującego się kościoła parafii Matki Bożej Częstochowskiej, który wygłosi homilię i zbierze ofiary na budowę wznoszonej tam świątyni. Bóg zapłać!