• Post author:

█ Dziś 24 Niedziela Zwykła, to zarazem Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. O 15.15 Nieszpory niedzielne, a o 20.30 Apel maryjny.

█ W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna dla dzieci.

█ W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym dniu chcemy dziękować za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 wyruszymy z kościoła procesyjnie na cmentarz. Zalecki za zmarłych można składać do skarbony przed zakrystią.

█ W minioną niedzielę przeżywaliśmy Odpust i zakończenie Jubileusz pod przewodnictwem naszych biskupów. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania, uświetnienia tej uroczystości i jej przebiegu. Za tydzień z racji Kiermaszu, usłyszymy o tym szerzej w słowie ks. proboszcza.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty od poniedziałku do soboty w godzinach: 6.00-6.30, 7.30-8.00 i 16.00-17.00

Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 16.00-18.00 i w piątek od 9.00-11.00. Od środy 20 września rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na rok 2024. Początek od godziny 15.00.

█ W kiosku i zakrystii jest do nabycia trzecia nowa publikacja z okazji Jubileuszu pt. „HOMILIE PSZOWSKIE”. Książka opracowana przez p. Marka Kolorza zawiera 30 homilii odpustowych z lat 1995-2023, ponadto stosowne komentarze, historyczne zdjęcia i mariologiczne podsumowanie ks. prof. Jerzego Szymika. Warto tę książkę mieć w swoich zbiorach, jako pamiątkę i historię naszego sanktuarium. Cena 35 zł.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za media (prąd i gaz), za tydzień na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!

█ 20 września Międzygminny Związek  Komunikacyjny w godzinach od 11.00-17.00 w Urzędzie Miasta Pszów (Biuro Obsługi Klienta) organizuje Punkt Obsługi Pasażera. Na miejscu można będzie wyrobić kartę e-bilet, zakupić bilet, przedłużyć ulgę ucznia na podstawie ważnej legitymacji szkolnej (podbitej na nowy rok szkolny).

KOMUNIKAT ks. Łukasza Stawarza, Dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej: W nocy z 8 na 9 września mieszkańców Maroka nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Wskutek tych dramatycznych wydarzeń śmierć poniosło ok. 3 tys. osób, a rannych jest ponad 5 tys. Powodzie w Libii pochłonęły 2,5 tys. ofiar śmiertelnych, a 10 tys. osób uznaje się za zaginione. W takich sytuacjach Kościół podejmuje natychmiastowe działania pomocowe, które koordynuje Caritas. Nasz udział w tej misji miłosierdzia jest możliwy przez włączenie się w zbiórkę pieniężną przed naszymi kościołami, która zostanie przeprowadzona przez Parafialne Zespoły Caritas po Mszach św. w niedzielę 24 września. Każda ofiara jest konkretnym gestem wyciągniętej pomocnej dłoni do potrzebujących i ucieleśnieniem przesłania miłości, współczucia i solidarności z poszkodowanymi. Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel.