• Post author:

█ Dziś 24. Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. W naszej parafii dzisiaj w czasie Mszy św. o godzinie 10.30 dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory. Również dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, o godzinie 12.00 pierwsza w nowym roku szkolnym Msza św. rodzinna. Po Mszy św. udzielamy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom. Modlimy się w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii. O godzinie 15.15 Nieszpory niedzielne. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 17.00 w Bazylice rozpocznie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. W programie jest przewidziana konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i Msza św. Na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel maryjny.

  Nauki Przedślubne dla narzeczonych odbędą się w poniedziałek 16 września cz. I i za tydzień 23 września cz. II. Początek o godzinie 19.00 w górnej sali Domu Parafialnego, za strażą pożarną.

█ Od środy 18 września w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na 2020 rok.

█ Od środy 18 września zapraszamy na spotkania Wieczór z Jezusem. Rozpoczynamy Eucharystią o godzinie 18:00, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa uwielbienia.

█ W czwartek 19 września o godzinie 19.00 odbędzie się I spotkanie grupy biblijnej.

█ Rozpoczął się rok szkolny, dlatego przypominamy rodzicom i dzieciom o Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

█ Rodziców, którzy zamierzają posłać swoje dziecko do wczesnej Komunii św. w maju 2020 roku proszeni są o kontakt osobisty z s. Apollonią.

█ W przyszłą sobotę o godziny 9.30 rozpocznie się Dzień Chorych organizowany przez Apostolstwo Chorych. W programie Msza św. i nabożeństwa.

█ Spotkanie popielgrzymkowe dla pielgrzymów grupy piątej Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górą odbędzie się w sobotę 21.09.  Rozpocznie się Eucharystią o godzinie 18:00, następnie spotkanie w kawiarence w salkach za probostwem.

█ W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym dniu chcemy dziękować za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

█ Wszystkich animatorów uczestniczących w przygotowaniu do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się  wspólną modlitwą w Kaplicy klasztornej Sióstr Boromeuszek we wtorek 17.09.2019 o godzinie 19.00

█ W jedności z zaproszeniem kierowanym przez ks. Arcybiskupa do młodych Bierzmowanych prosimy aby zarówno Bierzmowani wiosną jak uczniowie klas, które przyjmą sakrament Bierzmowania 8 Listopada ostatecznie potwierdzili swoje uczestnictwo w Świecie Bierzmowanych w Katowicach najpóźniej do 17.09 swoim animatorom lub bezpośrednio u ks. Adriana. Prośba ta jest związana z logistycznym przygotowaniem całej inicjatywy.

█ Dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament Bierzmowania podczas wizytacji biskupiej w listopadzie. Prosimy o kontakt bezpośrednio z ks. Adrianem do końca września.

█ Wspólnota Jezusa Miłosiernego w Chwałowicach zaprasza na Kurs: Nowe Życie organizowany w dniach 27-29.09. Kurs Nowe Życie to spotkanie z Bogiem i ludźmi, którzy dzielą się Jego doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy. Dodatkowe informacje na plakacie i u ks. Konrada.

█ W minioną niedzielę przeżywaliśmy nasz Parafialny Odpust i tradycyjną Pielgrzymkę do Pani Uśmiechniętej. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy: Urzędowi Miasta za dar ołtarza, wszystkim służbom czuwającym nad naszym bezpieczeństwem, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, scholi Anima Symphonizans z Katowic, muzykom  Pani Joannie Bortel i Paulinie Kończal, oraz Panu Łukaszowi  Kurpasowi za wspaniały koncert, orkiestrze, Panu Adamowi Bober za sponsorowanie występu orkiestry, Siostrom Boromeuszkom, szczególnie s. Agacie za wystrój naszej świątyni, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, paniom dbającym o czystość naszej świątyni i obejścia, panom budującym ołtarz i wykonującym prace wokół kościoła. Dziękujemy Pani Krystynie Bugdol i Panu Antoniemu Piszczanowi z Zawady za ofiarowanie kwiatów i przystrojenie obejścia. Dziękujemy wszystkim bezimiennym ofiarodawcom. Bóg zapłać.

█ W przyszłą niedzielę kolekta będzie zebrana na opał. Bóg zapłać.