• Post author:

1. DZISIAJ: Po każdej Mszy św. do południa będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy suplikacje o pokój na świecie. Msza św. o 10.30 będzie w intencji pokoju z formularza o pokój na świecie. Nieszpory niedzielne o 15.15. Msze św. po południu o godz. 14.00 i 18.00.
Dekretem ks. Arcybiskupa został przydzielony do nasze parafii, jako wikariusz ks. Krzysztof Kuszka. Przychodzi do nas z parafii św. Rodziny z Piekar Śląskich. Serdecznie go witamy i życzymy mu opieki Bożej i Pani naszej Uśmiechniętej na czas posługi w naszej parafii. Także akolita Bogusław Noworyta będzie odbywał swój miesięczny staż w naszej parafii.
2. W TYM TYGODNIU
poniedziałek – wspomn. bł. Bronisławy, dz.
środa – wspomn. św. Grzegorza Wielkiego, pap. dKła;
Skończył się okres wakacji wracamy do planu Mszy św. przed wakacjami. W tygodniu będzie Msza o 6.30 a w niedzielę o 6.00.
3. ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO.
W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze św. na rozpoczęcie i spowiedź św. dla szkół podstawowych i gimnazjum, będą według planu:
SPOWIEDŹ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
KL. OD II DO IV PONIEDZIAŁEK O GODZ. 15.00
KL. OD V i VI PONIEDZIAŁEK O GODZ. 15.45
UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM OTRZYMAJĄ PRZY SPOWIEDZI KARTECZKI – KONTROLKI NA SPOWIEDŹ – NA CAŁY ROK SZKOLNY.
MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO DLA WSZYSTKICH KLAS O GODZ. 16.30.
W czasie Mszy św. modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże i pomyślność na czas nowego roku szkolnego. Uczniów klas I-szych prosimy, aby przynieśli ze sobą torbę z książkami, zeszytami i wszystkimi przyborami szkolnymi, które poświęcimy na tej Mszy św.
MŁODZIEŻ GIMNAZJALNĄ ZAPRASZAMY:
MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO DLA WSZYSTKICH KLAS GIMNAZJALNYCH W PONIEDZIAŁEK O GODZ. 19.00.
SPOWIEDŹ OD GODZ. 17.00
BARDZO PROSIMY RODZICÓW, ABY WYSŁALI SWOJE DZIECI DO KOŚCIOŁA W ODPOWIEDNIM CZASIE. PRZYPOMINAMY, ŻE JEST TO ICH OBOWIĄZEK, JAKO RODZICÓW KATOLIKÓW.
4. PIERWSZY TYDZIEŃ MIESIĄCA
I-szy czwartek: od godz. 18.45 wystawienie Najśw. Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa w intencji o uświęcenie duchowieństwa oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i kontemplacyjne, do 21.00. O godz. 21.00 Msza św.
I-szy piątek: Msza św. do NSPJ z przebłaganiem o godz. 6.30.
Dzieci tegoroczne – wczesnokomunijne, wraz z rodzicami, zapraszamy do miesięcznej spowiedzi o godz. 16.00 (jeżeli nie będą w poniedziałek) a Msza św. o 16.30.
I-sza sobota: I-sza sobota: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi z nabożeństwem o godz. 6.30. TRADYCYJNIE GROMADZIMY SIĘ NA MSZY ŚW. O 12.00 – W INTENCJI ŻYWYCH. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO.
OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. W TE DNI OD GODZ. 17.00. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z SAKRAMENTU POKUTY.
Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na mszę św. wieczorną, wtedy modlimy się o szczęśliwe rozwiązanie i udzielamy specjalnego błogosławieństwa.
PRZYGOTOWANIE DO CHRZTU
Rodziców, którzy oczekują potomstwa i zamierzają ochrzcić swoje dziecko, zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w sobotę o godz. 17.00 do Domu Parafialnego. Przypominamy, że takich katechez przed chrztem jest 3 (zawsze w I-szą sobotę miesiąca.)
5. SPOTKANIE MŁODZIEŻY NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Młodzież całej parafii, uczącą się, pracującą zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi o 18.30.
6. NABOŻEŃSTWA
Nowenna do Matki Bożej Uśmiechniętej w środę po Mszy św. o 8.00 i o 17.30.
Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci o 17.15;
Wystawienie Najśw. Sakramentu i cicha adoracja – piątek 17.30
7. MSZA SZKOLNA DLA DZIECI
WYPADA ZE WZGLĘDU NA PONIEDZIAŁKOWE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO.
8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ
XXIII niedziela zwykła. Kolekta przeznaczona będzie na opłacenie kolejnej raty za energię elektryczną. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.
9. KATECHEZY I SPOTKANIA GRUP DUSZPASTERSKICH
Legion Maryi – w piątek po Mszy św. wieczornej
Katecheza dla dorosłych – wtorek po Mszy św. wieczornej.
10. OKRES WAKACJI
Kończy się okres wakacji i urlopów.
Wszystkich, którzy powrócili z wakacji serdecznie witamy. Dziękujemy również za przesłane pozdrowienia z wakacji na adres parafii.
11. PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
WSZYSTKICH NARZECZONYCH, KTÓRZY DO ADWENTU PRAGNĄ ZAWRZEĆ ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI ZAPRASZAMY NA OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE:
NAUKA PRZEDŚLUBNA – PIĄTEK 19 WRZEŚNIA O GODZ. 18.00 ORAZ SOBOTA 20 WRZEŚNIA O GODZ. 17.00 W DOMU PARAFIALNYM.
DZIEŃ SKUPIENIA – NIEDZIELA 21 WRZEŚNIA O GODZ. 15.00 W DOMU PARAFIALNYM; PRZEWIDZIANA JEST MSZA ŚW.
UDZIAŁ W TYCH SPOTKANIACH MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ RÓWNIEŻ NARZECZENI, KTÓRZY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE PRAGNĄ ZAWRZEĆ ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI.