• Post author:

█ Dziś 22 Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Od środy 1 września powraca stały porządek Mszy św. w tygodniu, czyli Msza św. o 6.30.

█ Kończą się wakacje, rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego w czwartek o godzinie 16.30 odprawimy pierwszą Msze św. szkolną w czasie której pobłogosławimy przybory szkolne dla uczniów klas I. Od godziny 15.30 okazja do spowiedzi św.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. i na nabożeństwa z tymi dniami związane, które odprawimy po Mszy św. o godzinie 8.00. W piątek na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci odprawiające I piątki miesiąca . W sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.

█ W sobotę od godziny 7.30 odwiedzimy naszych seniorów i chorych parafian. Zgłoszenia w zakrystii do czwartku.

█ Dekretem Arcybiskupa Wiktora Skworca dotychczasowy nasz wikariusz ks. Konrad Hołyś został przeniesiony do parafii św. Anny w Lędzinach, zaś jego miejsce zajmie ks. Jakub Dudek, tegoroczny neoprezbiter pochodzący z Hołdunowa z parafii Chrystusa Króla. Serdecznie go witamy i życzymy błogosławieństwa Bożego  w jego posłudze wśród nas. W sobotę 4 września w czasie Mszy św. o godzinie 18.00 podziękujemy ks. Konradowi za jego trzyletnia posługę w naszej parafii.

█ Z racji długo wyczekiwanej beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji w niedzielę 12 września, wyjątkowo zmieni się termin uroczystości odpustowych w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich na odpust w sam Dzień Urodzin Matki Bożej, tj. w środę 8 września. Świętowanie rozpoczniemy już we wtorek uroczystymi Nieszporami maryjnymi o godzinie 17.30, potem Msza św. z uroczystości. Zaś w środę Msze św. odprawimy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i Pontyfikalna o godzinie 17.00. Odpust zakończymy Apelem maryjnym o godzinie 20.30.

█ Z racji odpustu, w najbliższy piątek 3 września na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne całą służbę liturgiczną, nadzwyczajnych szafarzy, młodzież oazową i osoby, które pomagały dotychczas przy organizacji dorocznego naszego odpustu i wszystkich chętnych pragnących włączyć się w to dzieło. Serdecznie prosimy i zapraszamy.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o godzinie 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Ważne sprawy prosimy wcześniej skonsultować telefonicznie.

█ Trwa zbiórka artykułów szkolnych i środków czystości na rzecz dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w kolejnej już zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w czwartek 2 września na placu probostwa w godzinach od 9.00 do 12.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy pracują w najbiedniejszych krajach świata.

█ Wszystkim wracającym z kończących się wakacji życzymy bezpiecznego powrotu.

Informujemy, że z racji trudnych warunków atmosferycznych piknik rodzinny, który miał się odbyć w dzisiejsza niedzielę, zostaje przeniesiony na sobotę 4.09 między godziną 11.00 a 15.00 Zapraszamy do udziału.

█ Dziś kolekta na zapłacenie rachunków za media. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, a zwłaszcza na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji i utrzymanie kościoła akademickiego w krypcie katedry. Bóg zapłać!