• Post author:

Dziś XXII Niedziela Zwykła. 

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. 

Witamy serdecznie w naszej parafii Ks. Waldemara Wróbla, który dekretem Abp Wiktora Skworca został posłany do naszej wspólnoty jako pomoc duszpasterska. Życzymy mu obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Uśmiechniętej w posłudze wśród nas.

Od jutra, od poniedziałku 4 września wraca stały porządek urzędowania Kancelarii Parafialnej.

Od jutra, 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny  i katechetyczny, dlatego w  czwartek o godzinie 16.30 zostanie odprawiona Msza św. szkolna w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców. W czasie tej Mszy św. pobłogosławimy dzieciom klas I przybory szkolne. Spowiedź św. dla dzieci  od godziny 15.30. Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwszą Mszę św. młodzieżową z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w piątek 15 września o godzinie 19.00. Okazja do Spowiedzi św. od godziny 18.00.  

Z racji odpustu, w czwartek na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne całą służbę liturgiczną, nadzwyczajnych szafarzy, młodzież oazową i osoby, które pomagały dotychczas przy organizacji dorocznego naszego odpustu i wszystkich chętnych pragnących włączyć się w to dzieło.

W piątek przypada sam dzień naszego Parafialnego Odpustu, a więc Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będziemy sprawowali o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30/ w intencji Parafian /, 12.00, 16.30 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na kwiaty, dekoracje i przeprowadzenie tegorocznego odpustu. W tym dniu we wszystkich kościołach Polski zostanie dokonany Akt poświęcenia Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi.

Jak zawsze przed naszymi odpustami, zwracamy się o bukszpan i tuję do wicia wieńców na dekorację ołtarza. Prosimy je składać we wtorek i środę przy probostwie. Natomiast panie, które wiją wieńce prosimy o kontakt z s. Agatą.

Z racji odpustu, zwracamy się z prośbą do osób i rodzin opiekujących się kaplicami na naszej Kalwarii Pszowskiej o uporządkowanie kaplic i obejścia. Dziękujemy dobroczyńcom i ofiarodawcom nowych dwu krzyży przy stacji XII.

Wszystkich naszych chorych i seniorów a więc mieszkańców:  Starej Maszyny, Dołów i Osiedli, Centrum i ulic w kierunku Kokoszyc odwiedzimy  w sobotę przed Odpustem Parafialnym / 9 września /. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii.

Za tydzień liturgiczny Obchód Odpustu parafialnego ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. To także doroczna pielgrzymka do naszego Sanktuarium. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę o godzinie 15.00, kiedy to spod Bazyliki wyruszymy   na dróżki kalwaryjskie, by tam odprawić Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godzinie 17.30 Nieszpory Maryjne w Bazylice. Po Mszy św. wieczornej koncert pieśni maryjnych z balkonu Bazyliki. Zapraszamy do wysłuchania tego koncertu w wykonaniu trębaczy orkiestry dętej.                               

W niedzielę odpustową Msze św. sprawowane będą o godzinie: 7.00,  9.00, 11.00 / powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa / o 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe, o 14.00 Godzina Maryjna – w Bazylice niezwykły koncert: wystąpi Orkiestra Dęta POWER OF WINDS oraz soliści, o 15.30 Nieszpory Maryjne z procesją z Obrazem do Bazyliki. Kazania, rozważania przy Drodze Krzyżowej i rozważania różańcowe  podczas tegorocznego odpustu poprowadzi Ks. Roman Chromy, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego naszej Kurii Metropolitalnej.    

W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

Od środy 13 września w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na 2018 rok.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomogli dzieci z uboższych rodzin, z naszej Świetlicy „Gniazdo” i z domu dziecka w Gorzyczkach przez ofiarowanie artykułów szkolnych, a także ofiary pieniężne.

W naszym kościele wprowadziliśmy nowy System Świeczników Wotywnych, uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Rozwiązanie to jest innowacyjne, bezobsługowe, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generujące odpadów co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i jest przyjazne środowisku. Świeczniki te sprawdziły się już w wielu kościołach.

Dziś kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za tydzień odpustowa kolekta na remont schodów Bazyliki. Bóg zapłać!