• Post author:

Dziś XXII Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

O godzinie 16.00 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa w ramach miejskich obchodów dożynkowych. Dziękujemy za tegoroczne plony i modlimy się za tych, dzięki którym codziennie mamy chleb na stole.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek nowego miesiąca, więc po Mszy św. o godzinie 8.00 w czwartek nabożeństwo o nowe powołania i uświęcenie duchowieństwa, a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Od poniedziałku 3 września wraca normalny porządek Mszy św. w tygodniu, a więc Msza św. o godz. 6.30 i stały porządek urzędowania Kancelarii Parafialnej.

Również od jutra, 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny, dlatego w czwartek o godzinie 16.30 zostanie odprawiona Msza św. szkolna w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców. W czasie tej Mszy św. pobłogosławimy dzieciom klas I przybory szkolne. Spowiedź św. dla dzieci od godziny 15.30.

Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwszą Mszę św. młodzieżową z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w piątek 14 września o godzinie 19.00. Okazja do Spowiedzi św. od godziny 18.00.

Z racji odpustu, w najbliższy piątek na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne całą służbę liturgiczną, nadzwyczajnych szafarzy, młodzież oazową i osoby, które pomagały dotychczas przy organizacji dorocznego naszego odpustu i wszystkich chętnych pragnących włączyć się w to dzieło. Serdecznie prosimy i zapraszamy.

Jak zawsze przed naszym odpustem zwracamy się o bukszpan i tuję do wicia wieńców na dekorację ołtarza. Prosimy je składać we wtorek i środę przy probostwie. Natomiast panie, które wiją wieńce, prosimy o kontakt z s. Agatą.

Z racji odpustu, zwracamy się z prośbą do osób i rodzin opiekujących się kaplicami na naszej Kalwarii Pszowskiej o uporządkowanie kaplic i obejścia. Prosimy także uporządkować groby wokół Bazyliki.

W sobotę przypada sam dzień naszego Parafialnego Odpustu, a więc Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będziemy sprawowali o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30 (w intencji Parafian) i 18.00. O godzinie 12.00 i 13.00 odbędą się śluby. O godzinie 15.00 wyruszymy z Bazyliki na dróżki kalwaryjskie, by tam odprawić Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na godzinę 17.30 zapraszamy na I Nieszpory Maryjne w Bazylice. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na kwiaty, dekoracje i przeprowadzenie tegorocznego odpustu.

Za tydzień w niedzielę Liturgiczne Obchody Odpustowe. Msze św. sprawowane będą o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 (powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa) o 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 – rozważania różańcowe.

O godzinie 14.00 Godzina Maryjna w Bazylice Koncert Pieśni Maryjnej w wykonaniu chórów mieszanych „Cecilianum” z Krzyżkowic, który obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia, oraz „Bel-Canto” z Gaszowic który obchodzi jubileusz 25-lecia od założenia chóru. Gościnnie wystąpi chór mieszany „Jutrzenka” z Nakła Śląskiego. O godzinie 15.30 Nieszpory Maryjne z procesją z Obrazem do Bazyliki. Kazania i rozważania różańcowe podczas tegorocznego odpustu poprowadzi Ks. Proboszcz Kazimierz Czempiel, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Kolekta będzie zebrana jako odpustowa, przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów.

W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

Wszystkich naszych chorych i seniorów, a więc mieszkańców: Starej Maszyny, Dołów i Osiedli, Centrum i ulic w kierunku Kokoszyc odwiedzimy w sobotę, 15 września, w godzinach porannych. Zgłoszenia – jak zawsze – w zakrystii.

W niedzielę, 16 września, o godzinie 15.00 odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. W programie jest także udział w Mszy św. Początek, jak zawsze, w sali Domu Parafialnego przy straży pożarnej.

Od środy, 19 września, w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na 2019 rok.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych na zbliżający się nowy rok szkolny. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

W naszej parafii wraz z nowym rokiem szkolnym nastąpiły zmiany księży wikarych. Odeszli na inną parafię: ks. Tomasz Gojny do parafii Ducha św. w Siemianowicach – Bytkowie, ks. Krzysztof Kuszka do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach. Dziękujemy im za posługę w naszej wspólnocie. Termin Mszy św. pożegnalnej zostanie podany później. Witamy nowych wikarych: ks. Adriana Przewoźniaka, który przyszedł z parafii Matki Bożej Różańcowej w Łaziskach Górnych oraz tegorocznego neoprezbitera, ks. Konrada Hołysia. Nowym księżom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, Pani Uśmiechniętej.