• Post author:

Dziś 21. Niedziela Zwykła. O 15.15 Nieszpory niedzielne. Dzisiaj Słowo Boże głosi nasz parafianin o. Błażej Gawliczek, który pracuje na Ukrainie. Wesprzyjmy go modlitwą i darem materialnym, jaki zbierze po mszach św. przed kościołem.

█ W tym tygodniu obowiązuje jeszcze wakacyjny porządek Mszy św., a więc Msze św. są sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00.

█ W nadchodzącym tygodniu przypadają I piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św.

█ Naszych chorych i seniorów odwiedzimy w sobotę, 9 września, przed odpustem. Podopiecznych jak zawsze zgłaszamy w zakrystii.

█ W sobotę, 2 września, przypada dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. W tym dniu kapłani udają się na swoją doroczną pielgrzymkę do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Kancelaria Parafialna czynna według stałych godzin urzędowania, czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice: od poniedziałku do soboty 7.30-8.00 i 16.00-17.00.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę środków czystości i artykułów szkolnych dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na przygotowanie wrześniowego odpustu i zakończenie Jubileuszu.
Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

 

█ W piątek 8 września, przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą sprawowane tylko do południa: o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. ( wcześniej przyjęte intencje na godzinę 16.30 i 18.00 będą odprawione w innym terminie). Powodem jest przygotowanie Bazyliki do niezwykłego koncertu, który będzie miał miejsce o godzinie 18.00. Na tą Uroczystość zostało skomponowane specjalne „ ORATORIUM PSZOWSKIE”, dla uświetnienia naszego Wielkiego Jubileuszu 300 Lat Obecności Obrazu Pani Uśmiechniętej w Pszowie. Jest to wydarzenie historyczne i stanie się pamiątką Jubileuszu.
Szczegóły na plakacie w gablotce. Do wsparcia finansowego tego wydarzenia zapraszamy także sponsorów. Bóg zapłać!

█ W sobotę 9 września o godzinie 18.00 rozpocznie się specjalne nabożeństwo upamiętniające historyczne wydarzenie, jakim było przekazanie odrestaurowanego obrazu parafianom z Pszowa w 1723 r.

Plan nabożeństwa:

– rozpoczęcie przy historycznej kaplicy w Kokoszycach i symboliczne przekazanie Obrazu Pani Uśmiechniętej.

– procesja z Obrazem aż do Bazyliki Pszowskiej i „Hołd Stanów”

– przybycie do Bazyliki i Nabożeństwo Czuwania zakończone Apelem Maryjnym

W związku z tym, w tym roku nie będzie Drogi Krzyżowej na Kalwarii o godzinie 15.00.

Będzie możliwość dotarcia do Kokoszyc przygotowanym transportem samochodowym – chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.

█ W niedzielę 10 września, główne Uroczystości Odpustowe. Msze św. sprawowane będą o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 – Suma, 16.30 i 18.00. Kazania i rozważania różańcowe podczas tegorocznego odpustu poprowadzi nasz parafianin ks. Jerzy Szymik.

Program Uroczystości:

– o godzinie 10.00 powitanie pielgrzymów i Godzina Różańcowa

– o godzinie 11.00 powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma

– o godzinie 14.00 – Jubileuszowy Koncert Pieśni Maryjnej w wykonaniu naszej młodzieży

– o godzinie 15.30 – Uroczyste Nieszpory Maryjne i przeniesienie Obrazu do Bazyliki

Kolekta w tym dniu będzie zebrana jako odpustowa przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów.

W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy o wyrozumiałość.

Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

Po Sumie będzie możliwość wspólnego świętowania na farskim ogrodzie od ulicy Niepodległości, gdzie będą przygotowane specjalne stoiska umożliwiające odpoczynek i posilenie się.