• Post author:

█ Dziś 21 Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. W dzisiejszą niedzielę przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Wszystkich pielgrzymów polecamy modlitwie parafian.

█ W czwartek 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

█ W tym roku długo wyczekiwana beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia oraz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji w niedzielę 12 września, wyjątkowo zmienią termin uroczystości odpustowych w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich na odpust w sam Dzień Urodzin Matki Bożej, tj. w środę 8 września.

█ Przypominamy, że w naszej Bazylice okazja do Sakramentu Pokuty jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o godzinie  8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna jest czynna w czwartek od 16.18.00 i piątek od 9.00 do 11.00. Ważne sprawy prosimy wcześniej skonsultować telefonicznie.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych i środków czystości. Chcemy w ten sposób wspomóc dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na niedzielny piknik w ogrodzie za probostwem, który odbędzie się za tydzień w niedzielę w godzinach od 15.00 do 18.30. W programie, gry, zabawy, animacje taneczne. Z racji potrzeb organizacyjnych chętne rodziny prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii do czwartku.

█ Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku, a wracającym bezpiecznego powrotu.

█ Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii, a za tydzień na zapłacenie rachunków za media. Bóg zapłać!