• Post author:

█ Dziś 21. Niedziela Zwykła. O godzinie 15.15 Nieszpory niedzielne, a o godzinie 20.30 Apel maryjny i nowenna przed Jubileuszem 300-lecia.

█ Dzisiaj także w Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. odbywa się tradycyjna Pielgrzymka Kobiet i Panien. Pątniczki polecamy modlitwie parafian.

█ W piątek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

█ W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 60. rocznicy złożenia ślubów zakonnych sióstr Boromeuszek, w tym naszej s. Hieronimy. Zapraszamy do licznego udziału. Jubilatki polecamy modlitwie parafian. Z tej racji nie będzie nieszporów.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu czynna według stałego planu, czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Trwa peregrynacja Obrazu Pani Uśmiechniętej w rodzinach przed Jubileuszem 300-lecia przybycia Świętego Wizerunku Matki Bożej do Pszowa. W zakrystii znajduje się kalendarz odwiedzin, gdzie można zapisać swoją rodzinę, aby zabrać obraz do domu.

█ Ks. Jerzy Szymik zaprasza na spotkania grupy POCO – Pszowskiego Ogniska Cudownie Ocalonych przez Boga i Maryję. Jest to forma katechezy dorosłych odbywająca się raz w miesiącu. Zaproszeni są serdecznie wszyscy parafianie, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną. Pierwsze spotkanie: sobota, 3 września, godz. 19.00, siedziba Towarzystwa Przyjaciół Pszowa przy Szkole Podst. nr 1.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia Kalendarz Jubileuszowy na rok 2023 z naszego Sanktuarium w cenie 10 zł, oraz pamiątkowe obrazki jubileuszowe Pani Uśmiechniętej w cenie 20 zł. Staraniem Parafii powstał niezwykły album, książka poświęcona naszej Kalwarii, pt. „Kalwaria Pszowska. Cztery Pory Roku”. To historyczne dzieło wpisuje się w nasz Jubileusz i jest jego pamiątką, a zarazem jest cegiełką na konieczne remonty na kalwarii. Jest do nabycia w Kancelarii, zakrystii i kiosku. Koszt 60 zł.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych i środków czystości. Chcemy w ten sposób wspomóc dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ Dziś kolekta na zapłacenie za media (gaz i energię)we wszystkich budynkach parafialnych, za tydzień na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać!