• Post author:

W każdą niedzielę zapraszamy o godzinie 15.15 na Nieszpory Niedzielne.

W każdą środę odprawiamy Nowennę do Pani Uśmiechniętej  po Mszy św. o godzinie 8.00 i o godzinie 17.30.

W każdy piątek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę 13 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Wyjście o godzinie 7.30.

W poniedziałek 15 sierpnia przypada Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Maryjne. Ponieważ dzień wcześniej przypada niedziela, dlatego wyjątkowo nie będzie Drogi Krzyżowej na Kalwarii, która zawsze poprzedzała odpust.

W środę 17 sierpnia przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. W tym dniu wyjątkowo Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

W niedzielę 21 sierpnia przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Udajemy się tam wspólnie autokarem. Zapisy na ten wyjazd w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł. W niedzielę 21 sierpnia na godzinę 20.30 zapraszamy na Apel Maryjny.

W piątek 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W niedzielę 28 sierpnia o godzinie 14.00 odprawimy Mszę św. Dożynkową w czasie której podziękujemy za tegoroczne zbiory.

W czwartek 1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna z tej okazji. Spowiedzi św. dla dzieci od godziny 15.30. W piątek na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na Mszę św. młodzieżową również z okazji nowego roku szkolnego. Spowiedź dla młodzieży od godziny 17.30.

We wrześniu, z racji I tygodnia nowego miesiąca, odwiedzimy naszych chorych i seniorów:  sobotę 3 września – Stara Maszyna, Doły i Osiedle, a za tydzień: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

Od czwartku 1 września rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na 2017 rok za zmarłych.

W kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej”.

W dalszym ciągu, z racji wakacji, życzymy dobrego, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Kolekty będą przeznaczone:
– w niedzielę 14 sierpnia – comiesięczna kolekta inwestycyjna  z przeznaczeniem na remont dachu probostwa i GCI.
– w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia – na remont Katedry Chrystusa Króla.
– w niedzielę 21 sierpnia – na bieżące potrzeby naszej parafii.
– w niedzielę 28 sierpnia – na zakup opału.

Bóg zapłać!