• Post author:

█ Dziś 20. Niedziela Zwykła. O godzinę 15.15 Nieszpory niedzielne, o godzinie 20.30 Jubileuszowy Apel Maryjny. Gościmy wśród nas ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który jak co roku rozprowadzi kalendarze misyjne i wygłosi do nas Słowo Boże. Dzisiaj także w Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. odbywa się tradycyjna Pielgrzymka Kobiet i Panien. Pątniczki polecamy modlitwie parafian.

█ W sobotę obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna według stałego planu, czyli w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.

█ Okazja do Sakramentu Pokuty w Bazylice jest codziennie od poniedziałku do soboty rano przed Mszą św. o 8.00, oraz po południu od 16.00 do 17.00.

█ Za tydzień w niedzielę Słowo Boże wygłosi nasz parafianin o. Błażej Gawliczek, który obecnie pracuje na Ukrainie. Wesprzyjmy go modlitwą i darem materialnym, jaki zbierze po mszach św. przed kościołem.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę środków czystości i artykułów szkolnych dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

█ W zakrystii i kiosku parafialnym jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Pani Uśmiechniętej.

█ W piątek, 8 września, w samą Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 18.00 w naszej Bazylice będzie miał miejsce niezwykły koncert  „ORATORIUM  PSZOWSKIE”. To dzieło zostało specjalnie skomponowane z okazji naszego Wielkiego Jubileuszu. Jest to wydarzenie historyczne i stanie się pamiątką Jubileuszu. Do wsparcia finansowego tego wydarzenia zapraszamy także sponsorów. Bóg zapłać!

█ Ogłoszenie Starostwa Powiatowego: W niedzielę, 27 sierpnia Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. już po raz dwudziesty trzeci organizuje Powiatowy Rajd Rowerowy. W tym roku metą rajdu będzie Rynek w Pszowie. Po południu, od godziny 15.00 rozpocznie się tam festyn, na który zapraszamy mieszkańców Pszowa z całymi rodzinami. Atrakcji nie zabraknie. Będą animacje dla dzieci, darmowe dmuchańce, bezpłatna fotobudka i koło fortuny z nagrodami. Na scenie wystąpią znane zespoły ze śląskiej estrady. Będą także inne niespodzianki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

█ W minioną Uroczystość Św. Jacka ks. Arcybiskup Adrian Galbas ogłosił, że tegorocznym laureatem nagrody Lux ex Silesia zostaje pochodzący z Pszowa ks. prof. Jerzy Szymik. Wyróżnienie to przeznaczone jest dla tych, którzy w swej działalności naukowej lub artystycznej ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska. Serdecznie gratulujemy.

█ Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, a za tydzień na bieżące potrzeby naszej parafii.